هدیه یک کشیش به امام جماعت مسجدی در مصر
هدیه یک کشیش به امام جماعت مسجدی در مصر
خالد سعید؛ استاندار شرقیه، مسجدی را در منطقه الحلقه شهر «زقازیق» افتتاح کرد، ساخت این مسجد ۷۵۰ هزار پوند مصر هزینه در برداشته است و یک شرکت اجراکننده طرح ساخت واحدهای مسکونی این منطقه، هزینه آن را پرداخت کرده است.
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۳
کد مطلب: 6358
به گزارش «آرماگدون» ، این شرکت، طرح ساخت ۵ ساختمان با ۹۰ واحد مسکونی را بر عهده داشته است و همچنین ساخت این واحدهای مسکونی، ۱۹ میلیون و ۶۰۸ هزار پوند هزینه در بر داشته است.
استاندار شرقیه گفت: این مسجد در مساحت ۲۲۰ متر مربع ساخته شده و ۸۰ متر مساحت بیرونی آن است و برای ۳۵۰ نمازگزار این منطقه ظرفیت دارد.
استاندار شرقیه در ادامه از شرکت اجراکننده طرح اسکان اجتماعی تشکر کرد و گفت: هزینه ساخت این مسجد در راستای خدمت به مردم منطقه صورت گرفته است.
در مراسم افتتاحیه این مسجد، یکی از کشیش‌های حاضر در آن، افتتاح این مسجد را تبریک گفت و از اینکه در مراسم افتتاحیه شرکت کرده است، ابراز خرسندی کرد.
این کشیش افزود: من با حضور خود در مراسم افتتاحیه مسجدالرحمن این پیام را به جهانیان می‌دهم که مسیحیان و مسلمانان در مصر با یکدیگر صمیمی هستند و برای دفاع از امنیت و ثبات در مصر تلاش می‌کنند.
در همین راستا، این کشیش نسخه‌ای از قرآن کریم را به امام جماعت مسجد الرحمن اهدا کرد.
استاندار شرقیه نیز از این کشیش به خاطر حضور در مراسم افتتاحیه مسجدالرحمن تشکر کرد.
در مراسم افتتاحیه این مسجد، «شیخ زکریا الخطیب» معاون وزارت اوقاف و مهندس «حامد علی» معاون وزیر مسکن و جمعی از نمایندگان پارلمان و مسوولان اجرایی، امنیتی و اهالی منطقه حضور داشتند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا