دانشگاه موراتوای کلمبو (Moratuwa) سریلانکا
دانشگاه موراتوای کلمبو (Moratuwa) سریلانکا
 
ممنوعیت استفاده از "برقع" در دانشگاه کلمبو
دو دختر مسلمان تقاضایی مبنی اجازه استفاده از پوشش حجاب صورتشان را داشتند که بجز چشم هایشان بقیه صورت پوشیده می‌شد که با مخالفت دانشگاه صورت گرفت.
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: 2091
به گزارش «آرماگدون» ، دانشگاه موراتوای کلمبو (Moratuwa) در ادعایی اعلام کرد که به‌دلایل نگرانی‌های امنیتی، دانشجویان این دانشگاه حق استفاده از برقع را ندارند.
استاد «جایاواردین» (Jayawardane)، معاونت این دانشگاه به مجله کلمبو گفت: دو دختر مسلمان تقاضایی مبنی اجازه استفاده از پوشش حجاب صورتشان را داشتند که بجز چشم هایشان بقیه صورت پوشیده می‌شد که با مخالفت دانشگاه صورت گرفت.
با این حال وی گفت: به دانشجویان هشدار داده‌ایم که استفاده حجاب کامل بدلیل سوء استفاده برخی از افراد برای ورود به دانشگاه به‌جای آنان و ایجاد افزایش موارد امنیتی، ممنوع است.
جایاواردین اظهار داشت مقرارت ممنوعیت حجاب کامل صورت، جزئی از مقررات دانشگاه موراتوا بوده و ما این تصمیم را با مدیران دانشگاه بررسی کرده ایم.
وی افزود: دانشجویان مسلمان فقط حق دارند تمام بدن و سرشان را بپوشانند ولی پوشش صورت ممنوع است.
استاد جایاواردین مدعی شد که بعد از هشدار به آن دانشجویان، آنها نیز این مسئله را پذیرفتند.
برخی از گروه‌ها و فعالان حقوقی محلی در اعتراض به این تصمیم گیری اعلام کردند که این قانون نقض حقوق دانشجویانی است که بدنبال اجرای اعتقادات و آداب و رسوم مذهبی خود هستند.
شایان ذکر است؛ کلمبو بزرگترین شهر سریلانکا و پایتخت تجاری این کشور است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا