کن کلارک وزیر دادگستری انگلیس
کن کلارک وزیر دادگستری انگلیس
 
داخلی صفحه آخر خبر
ممنوع شدن پوشیه در دادگاه های انگلیس
کن کلارک،وزیر دادگستری انگلیس پوشش اسلامی زنان را به نوعی کیسه تشبیه کرد و گفت:این شیوه ای بسیار عجیب برای پوشش در قرن 21 است. وی افزود:من فکر می کنم ما احتیاج به یک قانون واضح در این زمینه داریم. ما نمی توانیم بپذیریم که یک شاهد از پشت برقع شهات خود را ارائه دهد.
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 1985
به گزارش «آرماگدون» ، یکی از وزرای کابینه دیوید کامرون،نخست وزیر انگلیس،در اظهاراتی اعلام کرد که زنان مسلمان حق ندارند هنگامی که در دادگاه های بریتانیا حاضر می شوند از پوشیه استفاده کنند.
کن کلارک،وزیر دادگستری انگلیس پوشش اسلامی زنان را به نوعی کیسه تشبیه کرد و گفت:این شیوه ای بسیار عجیب برای پوشش در قرن ۲۱ است. وی افزود:من فکر می کنم ما احتیاج به یک قانون واضح در این زمینه داریم. ما نمی توانیم بپذیریم که یک شاهد از پشت برقع شهات خود را ارائه دهد.
کلارک ادامه داد:من نمی توانم بفهمم که چطو یک قاضی می تواند بدون انکه صورت شخصی را ببیند،شهادت او را قبول کند. وزیر دادگستری انگلیس سپس گفت:تقریبا غیر ممکن است در حالی که یکی از اشخاص حاضر در دادگاه در نوعی کیسه قرار دارد بتوان جلسه محاکمه خوبی داشت. بریتانیا در ممنوع کردن حجاب برای زنان مسلمان رویه فرانسه و بلژیک را در پیش گرفته است. در این کشورها زنان از داشتن برقع در اماکن عمومی منع شده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان