وعده چین برای ادامه سرکوب مسلمانان
وعده چین برای ادامه سرکوب مسلمانان
مقامات چین در ایالت «سین کیانگ» این کشور با دفاع از اردوگاه هایی که مسلمانان را در آنها نگهداری می کنند،اعلام کردند که که به سرکوب مسلمانان در این کشور ادامه می دهند.
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰
کد مطلب: 6656
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «بلومبرگ»،مقامات چین در ایالت «سین کیانگ» این کشور با دفاع از اردوگاه هایی که مسلمانان را در آنها نگهداری می کنند،اعلام کردند که که به سرکوب مسلمانان در این کشور ادامه می دهند.
این مقامات گفته اند که اردوگاه هایی که به برپا کرده اند برای مقابله با تروریسم لازم و ضروری است و وعده دادند که سرکوب مسلمانان را در طولانی مدت ادامه خواهند داد.
«شهرت ذاکر»،رئیس دولتی «سین کیانگ» در نشست یک هیئت منطقه ای در پکن که امروز (سه شنبه ۲۱ اسفند) برگزار شد مدعی شد که سیاست های امنیتی داخلی در دو سال گذشته از بسیاری از حملات تروریستی جلوگیری کرده است.
وی تاکید کرد که هنوز بسیار زود است که این کمپین تمام شود چرا که جدایی طلبان در این منطقه که هم مرز با افغانستان و قزاقستان است.
ذاکر همچنین گفت که مبارزه علیه بی ثباتی، افراط گرایی و جدایی طلبی بسیار پیچیده و شدید است.
این اظهارات تایید کننده آخرین تلاش های حکومت کومونیستی چین برای توجیه بازداشت دسته جمعی مسلمانان در این کشور است که تبدیل به یکی از منابع انقتاد دولت های غربی و گروه های حقوق بشری شده است.
این در حالی است که اتحادیه اروپا اقدام دولت چین در زمینه سرکوب مسلمانان را محکوم کرده و نمایندگان آمریکایی هم خواستار اعمال تحریم علیه مقامات ارشد چین از جمله رئیس حزب کمونیست در این کشور شده اند.
برخی از کشورهای اسلامی از جمله ترکیه هم اخیرا علیه دولت چین لب به انتقاد گشوده اند.
وزیر امور خارجه ترکیه وجود اردوگاه های کار اجباری برای مسلمانان در چین را شرمساری بزرگ برای بشریت دانست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان