داخلی صفحه آخر خبر
استقبال غیرمسلمانان اسکاتلند از مهد کودک اسلامی
نخستین مهد کودک اسلامی در شهر «گلاسگو» اسکاتلند به دلیل داشتن محیطی آرام و دوستانه برای کودکان و اغذیه حلال مورد استقبال والدین غیرمسلمان قرار گرفته است.
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۲
کد مطلب: 5288
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «eveningtimes»، نخستین مهد کودک اسلامی اسکاتلند با هدف ارتقای احترام به ادیان در شهر گلاسگو مورد حمایت شورای این شهر قرار گرفته و با استقبال خانواده‌های غیرمسلمان مواجه شده است.
در پیام تبلیغاتی این مهد کودک آمده است: ما در اینجا به کودکان شما می‌آموزیم به بزرگترها و سالخوردگان احترام گذاشته، قبل از شروع غذا به درگاه خداوند شکرگزاری کنند و هنگام بازگشت به منزل و مواجه‌شدن با والدین خود سلام و احوال‌پرسی محبت‌آمیز و محترمانه داشته باشند.
مهد کودک اسلامی با عنوان «فرشتگان کوچک» در خیابان «کالدر» شهر گلاسگو با ۵ مربی و ۲۳ کودک مسلمان و غیرمسلمان قصد دارد امکانات خود را برای شیفت بعد از ظهر گسترش داده و در چند سال آینده شعبه جدیدی افتتاح کند.
«شیخ ذهیب اقبال»، عالم اسلامی و مدیر این مهد گفت: والدین غیرمسلمان به این دلیل مهد کودک ما را انتخاب می‌کنند؛ زیرا به ما اعتماد دارند و می‌دانند به کودک آنها غذای حلال داده می‌شود و این مایه آرامش آنها است.
وی گفت: هدف ما آموزش ادغام در سنین کودکی و نهادینه‌کردن احترام به ادیان است.
اقبال افزود: اگر کودکان تمام ادیان از کودکی کنار هم زندگی کرده و آموزش ببینند، هرگز ترس از یک مذهب و بی‌احترامی وجود نخواهد داشت.
به گفته اقبال کودکان از منطقه «گووانهیل» و مناطق دوردست گلاسگو به این مهد می‌آیند و او با همکارانش تصمیم دارند مدرسه ابتدایی اسلامی نیز در این شهر تأسیس کنند.
Share/Save/Bookmark