تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی اسرائیل درقاهره
تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی اسرائیل درقاهره
 
خیزش دوم التحریر ...
امروز انقلابیون مصری نشان دادند که با عمق بخشیدن به مردمی بودن انقلاب خویش و نیز عقلانیت بخشیدن به موضوع صهیونیسم ستیزی باید دوباره روزهای عزت مندی و حماسه های جمال عبد الناصر را در ذهن ها تداعی کنند.
چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۴۲
کد مطلب: 209
روند حرکتی تحولات انقلاب مصر نسبت به روزهای ابتدای آن شتاب بیشتری به خود گرفته که نطقه عطف این حرکت شتابنده تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی اسرائیل درقاهره می باشد .
حادثه ای که براحتی نمی توان از کنار آن عبور کرد و می توان پیش بینی کرد این اتفاق مهم شاه بیت حرکت های بعدی مردم مصر را درجهت برقراری کشوری آزاد و اسلامی پایه گذاری کنند.
مردم مصر که در ابتدای قیام خویش بدنبال مبارزه با استبداد داخلی و تثبیت خواسته های خود بودند حال بدنبال آن هستند تا عملی تر به ابعاد استعمار ستیزی انقلاب خویش بپردازند .
حمله به سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره بهترین نمونه از این حرکت ملت مصر می باشد . و حال زمان آن فرا رسیده است که به سئوال کارشناسان سیاسی در منطقه که تحولات مصر را دنبال می کنند داده شود که انقلاب مصر با رژیم صهیونستی چگونه برخورد خواهد ؟ آیا قرار است که روال گذشته را ادامه دهد و از سوی حاکمان آینده مصر منتظر نسخه های کمپ دیوید ۲ ، ۳ و ... باشیم و یا اینکه قرار است راه دیگری را در پیش گیرند که نهایتا منجر به قطع رابطه با رژیم صهیونیستی گردد.
هرچند اظهار نظر دراین مورد زود به نظر می رسد ؛ زیرا هنوز قدرت در دست شورای عالی نظامی می باشد و هنوز تکلیف صندلی های پارلمان و ریاست جمهوری مشخص نشده است.
اما واضح است که با حرکت های اخیرمردم مصر نشان دادند که در این مقطع زمانی به یک بلوغ انقلابی رسیده اند که هم زیستی در کنار غده سرطانی رزیم صهیونیستی جز اسارت ، خفت و تحقیر چیز دیگری برای آنها به همراه ندارد.
با اتفاقات رخ داده این روزها در میدان التحریر می توان به این نتیجه رسید که جوانان مصری تصمیم گرفته اند که خود برای آینده کشور خویش تصمیم گیری کنند ، حضور توده های مختلف مردم در اطراف ساختمان رژیم صهیونیستی نشان می دهد که تجمع صورت گرفته یک حرکت سازمان یافته و یا فراخوان یک حزب سیاسی نبوده بلکه اراده مردمی با گرایش های مختلف ملی و مذهبی بوده است ؛ از نکات قابل توجه دیگر در این حرکت اعتراضی حضور تمام گزینه های احتمالی ریاست جمهوری آینده مصر دربین مردم می باشد که به ایراد سخنرانی و بیان دیدگاه های خود در قبال مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی پرداختند.
به نظر می رسد حرکت اخیر مصری ها حکایت از آن دارد که مردم سواحل نیل دارای پتانسیل بالای احساسات ضد رژیم صهیونیستی اسرائیل هستند و دیگر حاضر نیستند دراین زمینه سکوت کنند و تنها نقش یک تماشاگر تحقیرشده را ایفا کنند.
بطوری که نشریه آلمانی دی ولت بعد از اتفاقات اخیر مصر نوشت : از زمان سقوط مبارک در مصر مردم این کشور آنچه که فکر می کنند بر زبان می آورند و یکی از این افکار نفرت از رژیم صهیونیستی اسرائیل و صهیونیسم ستیزی است .
امروز انقلابیون مصری نشان دادند که با عمق بخشیدن به مردمی بودن انقلاب خویش و نیز عقلانیت بخشیدن به موضوع صهیونیسم ستیزی باید دوباره روزهای عزت مندی و حماسه های جمال عبد الناصر را در ذهن ها تداعی کنند.
روزهای که باید شاهد حضور فعال مردم مصر در خط مقدم جبهه مقاومت بر علیه رژیم جعلی صهیونیسم باشیم.
Share/Save/Bookmark
مولف : مهدی تیماجی ,