بازداشت صدها نفر در تظاهرات ضد اسلامی بروکسل
بازداشت صدها نفر در تظاهرات ضد اسلامی بروکسل
در جریان تظاهرات ضداسلامی راست‌گرایان افراطی در منطقۀ مولنبیک که مقامات بلژیک برگزاری آن را ممنوع اعلام کرده بودند، نیروهای پلیس با معترضان درگیر شدند و بیش از صدها تن از آن‌ها را بارداشت کردند.
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹
کد مطلب: 4389
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آر.تی، در بین نگرانی‌های امنیتی در خصوص اعمال تروریستی پی در پی و به دنبال تظاهرات هفته پیش، شهردار بروکسل هرگونه تجمع سیاسی در سطح شهر را ممنوع کرد.
اما بیش از چهارصد فعال جناح راستی که بسیاری از آن‌ها از گروه طرفداران فوتبال بودند، قبل از حرکت به سمت مولنبیک در حومه بروکسل، جاییکه بیش از چهل درصد مردم آنجا را مسلمانان تشکیل می‌دهند، تجمع کردند.
این افراد همچنین پلاکاردهایی ضداسلامی با عنوان «این کشور مال ماست» در دست داشتند و در ادامه شروع به سنگ زدن به این شعارها کردند که بلافاصله بعد از آن جوانان محلی که بیشتر آن‌ها از آفریقای شمالی بودند، واکنش اعتراضی نشان دادند.
پلیس امنیتی بروکسل به سرعت وارد عمل شد و دو طرف را از هم جدا کرد. در این درگیری‌ها بیش از صدها نفر دستگیر شدند.
مولنبیک منطقه‌ای مسلمان‌نشین در پایتخت بلژیک است. پس از حملات اخیر در بروکسل حملات علیه مسلمانان در بلژیک افزایش یافته است.
در تاریخ ۳ فروردین بر اثر وقوع سه انفجار تروریستی در فرودگاه و متروی شهر بروکسل ۳۱ نفر کشته و ۳۰۰ نفر زخمی شدند. گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.
این در حالی است که این گروه در حملات تروریستی خود در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۴ در پاریس، پایتخت فرانسه ۱۳۰ نفر را کشته و بیش از ۳۵۰ نفر را زخمی کرد.
این حملات تروریستی در قلب اروپا، موجی از اسلام‌ستیزی را در کشورهای اروپایی به راه انداخته است. نژادپرستانِ افراط‌گرا بدون توجه به تمایز میان گروه تکفیری داعش با مسلمانان، افراد بی‌گناه را در حملات ناشی از نفرت هدف قرار می‌دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا