بهانه جدید ترامپ برای پیشبرد اسلام‌ستیزی
بهانه جدید ترامپ برای پیشبرد اسلام‌ستیزی
در پی وقوع حمله تروریستی اخیر در شهر نیویورک دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مجموعه پیشنهاداتی را علیه جوامع مسلمان و مهاجر منتشر کرد.
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: 6143
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری CAIR؛ ترامپ تلاش می‌کند با استفاده از حمله تروریستی روز سه‌شنبه گذشته(نهم آبان) در منطقه منهتن نیویورک، برنامه اسلام‌ستیزانه و ضد مهاجرتی را که مدت‌ها است آغاز کرده است، شدت ببخشد.
کریستینا سینها، وکیل مؤسسه عدالت آمریکایی‌‌های آسیایی‌تبار در این باره گفت: ما حمله تروریستی اخیر در شهر نیویورک را محکوم می‌کنیم و به خانواده‌های قربانیان این حمله تسلیت می‌گوییم. با وجود این، نمی‌توانیم به ترامپ اجازه دهیم که از این تراژدی وحشتناک به عنوان بهانه‌ای برای قربانی‌کردن مسلمانان و پیشبرد سیاست‌های اسلام‌ستیزانه خود استفاده کند.
«آلبرت فاکس» نماینده شورای روابط اسلامی آمریکایی نیز اظهار کرد: ما حمله وحشتناک و بزدلانه در منهتن را محکوم و با بازماندگان کشته‌شدگان و آسیب‌دیدگان همدردی می‌کنیم. متاسفانه رئیس‌جمهور در چنین شرایطی به جای نزدیک‌کردن مردم جامعه، تلاش می‌کند قوانین ما را متلاشی و به حقوق ابتدایی‌مان حمله کند.
همچنین «آویده موسویان»، از وکلای ارشد مرکز ملی حقوق مهاجرت آمریکا تأکید کرد: رهبران بزرگ در لحظات تراژدیک به دنبال متحد‌کردن مردم هستند نه پاشیدن بذر خطرناک نفاق میان آن‌ها.
وی افزود: رئیس‌جمهور بار دیگر نشان داد که نمی‌تواند در این لحظات رهبری درستی داشته باشد و برعکس از این حمله مخرب برای پیشبرد فهرست سیاست‌های ضداسلامی خود استفاده می‌کند.
موسویان تأکید کرد: وکلای ما در هر طرف دعوی که هستند باید ارزش‌های ابتدایی انسانی را به خاطر بسپارند و فراخوان انشقاق و تبعیض ترامپ را رد کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا