اولین عروسک اسلامی در فروشگاه‌های آمریکا
داخلی صفحه آخر خبر
اولین عروسک اسلامی در فروشگاه‌های آمریکا
عروسک جدیدی برای کودکان مسلمان در قفسه‌های فروشگاه‌های آمریکا قرار گرفته تا کمبودهای بازار را جبران و به کودکان مسلمان کمک کند تا دین خود را بهتر بشناسند.
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب: 5866
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری شبکه «NBC News»، دنی شکوج، سازنده این عروسک می‌گوید: در بازار محصولات اینچنینی برای کودکان مسلمان وجود ندارد.
وی افزود: هنگامیکه در مورد راهی ساده برای آموزش اسلام به کودکان می‌گشتم، به ساخت این ایده رسیدم.
شکوج از طایفه مسلمانان چـِرکِس است که از جنوب روسیه مهاجرت کرده و در ایالت نیوجرسی آمریکا بزرگ شده است.
وی به یاد می‌آورد که در زمان کودکی اسباب‌بازی‌های فرهنگی یا کتاب‌هایی که منعکس کننده تجربیات و نحوه بزرگ شدن او باشد، وجود نداشت.
شکوج می‌گوید: ما اعیاد اسلامی را جشن می‌گرفتیم، ماه رمضان را روزه می‌گرفتیم اما زمینه مشترکی نداشتیم که با دیگر کودکان در مورد آن صحبت کنیم.
به همین خاطر، وی کار بر روی «ماجراهای امام آدم» را که یک کتاب کودکانه مصور بود، شروع کرد. این کتاب برای کودکان بالای سه سال است و داستان‌های سفر یک مسلمان را به حج و اتفاقات و جریاناتی که برای او پیش می‌آید، شرح می‌دهد.
عروسک همراه این کتاب نیز لباس سنتی اسلامی به تن و کیفی سبز را که درون آن یک جانماز سبز است، نیز به همراه دارد.
شکوج می‌گوید: خیلی وقت‌ها شخصیت‌های مذهبی برای کودکان دلهره‌آور هستند. اما این عروسک یک پیشوای دینی جوان است که داستانهایش برای بچه‌ها در کتاب گفته شده است. او فوتبال بازی می‌کند، تصمیمات مختلفی می‌گیرد و ماجراهای جالبی برایش پیش می‌آید.
در این کتاب ارزش‌های اسلامی مانند کمک به دیگران و مهربانی با محیط زیست نیز مورد توجه قرار گرفته و راهی جذاب و سرگرم‌کننده برای آموزش اسلام به کودکان است.
شکوج امیدوار است که این محصول مورد توجه کودکان دیگر ادیان نیز قرار بگیرد و بر دانسته‌های آنان بیفزاید.
Share/Save/Bookmark