اعلام حمایت شهروندان آمریکایی از مسلمانان  با حضور در مساجد
اعلام حمایت شهروندان آمریکایی از مسلمانان با حضور در مساجد
تعدادی از شهروندان آمریکایی از ادیان مختلف، در اعتراض به فرمان اجرایی ترامپ در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور اسلامی به امریکا، ظهر جمعه در مسجد شهر "کنکورد" ایالت نیوهمپشر اجتماع کردند و حمایت خود را از مسلمانان اعلام نمودند.
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷
کد مطلب: 5352
به گزارش «آرماگدون» ، فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور اسلامی به این کشور، موجی از اعتراضات را به دنبال داشت.
این اعتراضات تنها اختصاص به شهروندان مسلمان آمریکایی و مسلمانان سایر کشورها ندارد، بلکه تعداد زیادی از شهروندان غیرمسلمان آمریکایی و نیز پیروان سایر ادیان در کشورهای اروپایی، مخالفت شدید خود را به این دستور اجرایی ابراز نمودند.
شهروندان شهر "کنکورد" ایالت "نیوهمپشر" نیز عصر روز جمعه با حضور در مسجد این شهر، حمایت خود را از مسلمانان اعلام و تنفر خود را از این اقدام رئیس جمهور آمریکا اعلام نمودند.
یک کشیش مسیحی که در این تجمع حضور داشت، گفت: اسلام و مسیحیت هسته واحدی دارند و هر دو بر خدای یگانه و عشق به دیگران مبتنی هستند.
وی در ادامه افزود: به نظر من امروز مردم از این تصمیماتی که دولت اتخاذ کرده است، وحشت زده شده اند و این تصمیمات با باورهای ما در تعارض کامل است.
یکی دیگر از تجمع کنندگان که خود نیز حدود ۲۰ سال پیش به آمریکا مهاجرت کرده بود، اظهار داشت: سکوت دیگر جایی ندارد و باید همه به پشتیبانی از هم برخیزیم و در مقابل این تصمیمات نژادپرستانه مقابله کنیم.
گفتنی است، تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی همچون «کینه را ممنوع کنید نه مسلمانان را» و «ما همه یکی هستیم» حمایت خود را از مسلمانان اعلام نمودند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا