افزایش اهانت به زنان مسلمان انگلیسی برای استفاده از حجاب
افزایش اهانت به زنان مسلمان انگلیسی برای استفاده از حجاب
ایندپندنت در گزارشی آورده است: مطالعات جدید نشان می دهد که زنان مسلمان انگلیسی -به ویژه زمانی که از حجاب و یا نقاب استفاده می کنند- بیش از مردان در معرض هجوم های ضد اسلامی «اسلام هراسی» قرار دارند.
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب: 2049
به گزارش «آرماگدون» ، ایندپندنت نوشت: این مطالعه که توسط دکتر « کریس آلن» از اساتید علوم سیاسی اجتماعی دانشگاه بیرمنگهام انجام شده در تلاش است پا را از آمارها فراتر گذاشته و برای اولین بار صدای زنان مسلمانان به عنوان قربانی اسلام هراسی در غرب را به گوش همگان برساند.
در این مطالعه با ۲۰ زن مسلمان در گروه سنی ۱۵ تا ۵۲ سال مصاحبه شد؛ و به هر کدام از آن ها فرصت داده شد تا مشکلات زن باحجاب در جامعه انگلیسی را با نقش های نمادین ایفا کنند.
ایندپندنت در ادامه به نقل از زنان مسلمان تاکید کرد: بسیاری از آن ها در نتیجه اسلام هراسی موجود، اغلب اوقات نمی تواند به تنهایی پا به خیابان گذاشته و بیرون روند، به طوری که گاهی اوقات از هویت خود به عنوان یک انگلیسی تردید کرده و تصمیم می گیرند بریتانیا را ترک نمایند.
« فیاض موغال» مسوول موسسه « ایمان المسایل» که مطالعه مذکور به تقاضای وی انجام شده بود، تاکید کرد: این اولین بار است که به زنان مسلمان فرصت داده می شود دردهای و رنج های خود را بیان کنند .
موسسه « اخبر ماما» که در زمینه ثبت جرایم و حوادث ضد اسلامی در بریتانیا فعالیت می کند تصریح کرد: بیش از ۵۸ درصد از جرایمی که در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ روی داد، علیه زنان بود که ۸۰ درصد از آنان از حجاب و یا برقع و یا پوشاک اسلامی استفاده می کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا