شیوه‎های جاسوسی پلیس آمریکا از مسلمانان
شیوه‎های جاسوسی پلیس آمریکا از مسلمانان
افشای جاسوسی پلیس آمریکا از مسلمانان این کشور، بازتاب گسترده ای در این کشور داشته به طوری که شبکه خبری الجزیره در گزارشی به شیوه های مختلف سیستمهای امنیتی ایالات متحده برای جمع آوری اطلاعات از مسلمان پرداخته است.
دوشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۲:۲۷
کد مطلب: 517
به گزارش «آرماگدون»، الجزیره در گزارشی با اشاره به افزایش اقدامات پلیس آمریکا در جاسوسی از مسلمانان این کشور به سخنان جدید "مایکل بلومبرگ" اشاره کرده و می نویسد : شهردار نیویورک، جاسوسی از مسلمانان را به واسطه حوادث ۱۱ سپتامبر و همچنین بمبگذاری مرکز تجارت جهانی در سال ۱۹۹۳ قانونی دانسته و می گوید: عملیاتهای محرمانه علیه مسلمانان قانونی، مقتضی و سازنده هستند.
به نوشته الجزیره، استفاده از دوربین و خبرچین های اعزام شده به مجالس سخنرانی های مذهبی تبدیل به یک امرعادی برای پلیس آمریکا شده تا از طریق آن درباره مسلمانان اطلاعات جمع آوری کند.
بلومبرگ در این رابطه می گوید : نمی توانیم اجازه بدهیم تا بار دیگر به ما حمله شده و نیروهایمان را از دست بدهیم. ما نمی توانیم هوشیاری خود را کاهش بدهیم. تهدید واقعی است. تهدید از بین نرفته."
"پل براون" سخنگوی پلیس نیویورک نیز در این رابطه می گوید : پلیس به هر نقطه ای که گمان کند اطلاعاتی در آن وجود دارد می رود.
الجزیره در ادامه از دادن القاب زشت و ناپسند به مسلمانان در پرونده های پلیس آمریکا پرده برداشته و می نویسد : اطلاعات ارائه شده به "ریموند کلی" کمیسیونر پلیس نیویورک یک نگاه ابتدایی و گذرا است که از خبرچین ها به دست آمده، از این خبرچین ها که از آنها به طور غیر رسمی به عنوان "خزندگان مسجد" یاد می شود اطلاعاتی از پرستشگاه های مسلمانان به دست می آید.
بر همین اساس در بخشی از اقدامات پلیس نیویورک برای جمع آوری اطلاعات علیه مسلمانان از واحدهای "پلیس مخفی" برای بازرسی محله های مسلمان نشین و زیر نظرگرفتن مساجد و همچنین شناسایی پرستشگاه های مخفی آنها استفاده می شود.
در همین رابطه مقامات سابق و فعلی پلیس نیویورک به الجزیره گفته اند : "دیوید کوهن" ارشدترین مقام اطلاعاتی نیویورک معتقد بود که ما باید در هر مسجدی یک جاسوس داشته باشیم.
به گفته این مقامات که این شبکه اشاره ای به نام آنها نکرده، پلیس نیویورک با موفقیت توانسته هم جاسوس و هم وسایل جمع آوری اطلاعات شامل دوربین و میکروفون را در داخل مساجدی در نیوجرسی، نیویورک، و وستچسترکانتی جاسازی کند.
Share/Save/Bookmark