تظاهرات اعتراضی به اظهارات ضدقرآنی فرماندار جاکارتا
تظاهرات اعتراضی به اظهارات ضدقرآنی فرماندار جاکارتا
هزاران نفر از مسلمانان اندونزی برای چندمین بار در اعتراض به اظهارات ضدقرآنی فرماندار جاكارتا در میدان مرکزی این شهر تظاهرات کردند و دستگیری فرماندار مسیحی این شهر را خواستار شدند.
جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب: 5164
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «مصراوی»، هزاران نفر از مسلمانان اندونزی امروز و برای چندمین بار با تجمع در میدان مرکزی شهر جاکارتا، دستگیری فرماندار مسیحی این شهر را در پی اظهارات توهین‌آمیز به دین اسلام و قرآن کریم خواستار شدند.
«باسوکی تجاهاجا پورناما»، فرماندار مسیحی جاکارتا که به دلیل توهین به اسلام و قرآن با محاکمه روبرو است، در اظهاراتی گفته بود: مخالفان من برای انتخابات فرمانداران مناطق مختلف اندونزی که قرار است سال آینده میلادی برگزار شود، رأی‌دهندگان را برای جلوگیری از پیروزی من در یک دوره دیگر با آیات قرآن کریم فریب دادند.
تظاهرکنندگان که اغلب آن‌ها از خارج از شهر جاکارتا به پایتخت آمده‌‌اند، از شامگاه پنجشنبه در مرکز شهر تجمع کردند و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته بود: «تأخیر در اجرای عدالت، ظلم است».
پلیس شهر جاکارتا، حدود ۲۲ هزار نیروی امنیتی را برای جلوگیری از هرگونه اقدامات خشونت‌آمیز احتمالی به کار گرفته است.
این در حالی است که ده‌ها هزار تن از مسلمان اندونزیایی ۱۴ آبان‌ماه نیز از مسجد «استقلال» به‌عنوان بزرگترین مسجد جاکارتا به سمت کاخ ریاست جمهوری در این شهر تظاهرات کنند و استعفای فرماندار پایتخت به دلیل توهین به قرآن را خواستار شدند.
این تظاهرات‌های اعتراض‌آمیز در حالی صورت می‌گیرد که فرماندار جاکارتا به خاطر اظهارات خود درباره قرآن، عذرخواهی و از شورای علمای مسلمان اندونزی و عموم مردم درخواست بخشش کرد، اما عذرخواهی وی مسلمانان را آرام نکرده است.
باسوکی تجاهاجا پورناما، نخستین فرماندار مسیحی است که دارای قومیت چینی بوده و ملقب به «آهوک» است و به‌عنوان فرماندار پایتختی انتخاب‌شده که مسلمانان، اکثریت را در آن تشکیل می‌دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا