« جان مارک» نخست وزیر فرانسه
« جان مارک» نخست وزیر فرانسه
 
گزارش نخست وزیر فرانسه ثابت کرد:
صدور مجوز استفاده از حجاب راه ادغام مسلمانان در جامعه فرانسه
گزارشی که به تقاضای « جان مارک» نخست وزیر فرانسه تهیه شد، گویای آن است که فرانسه برای ادغام هر چه بیشتر مهاجران مسلمان موظف است از شدت کمونیست بودن بکاهد و به مسلمانان اجازه دهد از حجاب اسلامی استفاده نمایند و زبان عربی را بیاموزند.
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب: 2139
بر اساس گزارش پایگاه روزنامه الوئام، در ادامه گزارش آمده است که بیشترین تعداد از مسلمانان اروپا در فرانسه ساکن هستند؛ بنابراین این کشور موظف است بُعد شرقی ساکنان خود را به رسمیت بشناسد و به این منظور مواد درسی مورد نظر آنان را در مدارس تدریس کرده و یا برخی از خیابان های خود را به نام شخصیت هایی نامگذاری کند که برای آنان دارای ارزش و اعتبار هستند.
با وجود ان که آمارگیری رسمی بر اساس اعتقادات دینی افراد در فرانسه ممنوع است، اما آمار غیررسمی بیانگر آن است که ۵ میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند که اغلب از الجزایر و مغرب وارد آن شده اند.
این نوع پیشنهادها باعث ناراحتی « مارین لوبان» رهبر جبهه ملی راست گرا شد و تاکید کرد که انجام آن ها را می توان نوعی اعلان جنگ علیه ملت فرانسه دانست.
علاوه بر آن « تری ماندون» سخنگوی حزب اشتراکی بیان کرد: نمی توان از قانون تصویب شده در سال ۲۰۰۶ که قایل به ممنوعیت استفاده از حجاب و انجام آموزه های دینی در مدارس است، چشم پوشی کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا