کلیسای «لوئیزیانا» میزبان همایش شناخت اسلام شد
داخلی صفحه آخر خبر
کلیسای «لوئیزیانا» میزبان همایش شناخت اسلام شد
کلیسای متودیست شهر «باتون روژ» در ایالت لوئیزیانای آمریکا 11 بهمن، میزبان همایشی شد که در آن مسلمانان به توضیح دینشان برای مردم پرداخته و به سؤالاتشان پاسخ دادند.
پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۱۹
کد مطلب: 4228
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «The Advocate »، این همایش به میزبانی کلیسای متودیست با هدف از بین بردن تفکرات منفی و نادرست در مورد دین اسلام انجام شد.
این همایش از سوی بنیاد بین‌ادیان باتون روژ برگزار شد و حدود ۲۰۰ نفر در آن شرکت کردند و فرصتی برای رهبران جامعه اسلامی به وجود آمد که در مورد تفکرات منفی موجود در مورد دینشان صحبت کنند و به سوالات صریح غیرمسلمانان کنجکاو پاسخ دهند.
عماد نوفال، رئیس مرکز اسلامی باتون روژ که از سخنرانان این برنامه بود، عنوان کرد: هدف اصلی ما از بین بردن افسانه‌ها در مورد اسلام است. تصورات غلط وجود دارند و مردم معمولاً برای دریافت اطلاعات به سراغ منابع درست نمی‌روند. برنامه‌هایی مانند این تا حدودی این مشکل را حل می‌کنند.
در این برنامه، حدود ۲۵ مسلمان صحبت کردند که طیف وسیعی از موضوعات مربوط به اسلام را در بر می‌گرفت البته بیشتر سوالات در مورد تیترهای خبرهایی بود که گروه‌های تروریستی مانند داعش را به دین اسلام ارتباط می‌دهد.
انگلیسی/ کلیسای لوئیزیانا میزبان همایش شناخت اسلام شد
کشیش فرد وایدمن، اسقف ارشد کلیسای یونایتد متودیست «برادمور» که میزبان این برنامه بود، عنوان کرد: دیدگاه‌های منفی گسترده و تصورات غلط در مورد اسلام سبب برگزاری این برنامه گفت‌وگوی بین ادیان شد.
او افزود: ترس و ظن بسیار زیادی وجود دارد و ما باید حال برادران و خواهران مسلمان خود را که در باتون روژ حدود ۶ هزار نفر جمعیت دارند، درک کنیم.
وایدمن گفت: آن‌ها اکنون به ما نیاز دارند و ما نیز به آن‌ها نیاز داریم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا