هشدار انجمن اسلامی کانادا نسبت به افزایش نفوذ داعش در این کشور
هشدار انجمن اسلامی کانادا نسبت به افزایش نفوذ داعش در این کشور
شاهیناز صدیقی، مدیر اجرایی انجمن خدمات اجتماعی اسلامی کانادا نسبت به افزایش نفوذ گروهک داعش و سایر گروه‌های افراطی تروریستی در این کشور هشدار داد.
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 3148
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «بوابة فیتو»، شاهیناز صدیقی در مقاله‌ای در روزنامه کانادایی «وینیپک فری پرس» تأکید کرد: عدم درک خشم و غضب و درد جوانان منجر به رفتارهای ناسالم آنان می‌گردد، ممکن است برخی برای دریافت پاسخ خود به اینترنت روی آورند و درنتیجه طعمه خشونت و افراطی‌گری گروه‌های تندرویی مثل داعش شوند.
صدیقی تصریح کرد: نسل جوان از تبعیض و نژادپرستی رنج می‌برد، این نسل در معرض اتهامات بی‌اساس بوده و درپی دفاع از خود است.
مدیر اجرایی انجمن خدمات اجتماعی اسلامی کانادا با اشاره به این‌که جوانان کانادایی امروزه شاهد نابودی سرزمین آباء و اجدادی خود و شکنجه هم‌کیشان خود هستند، درک و کنترل خشم و احساس جوانان نسبت به وضعیت کودکان در فلسطین و عراق و جنایاتی که در برخی کشورهای اسلامی صورت می‌گیرد را خواستار شد.
وی از بی‌توجهی به این عذاب روحی و آلام جوانان مسلمان ابراز تأسف کرد و ضمن ابراز نگرانی از تمرکز بر گروه‌های افراطی و تروریستی و بی‌توجهی به گروه زیادی از جوانان مسلمان کانادایی، تأکید کرد: متأسفانه حتی مدارس هم به این موضوع به‌طور کامل بی‌توجه هستند.
وی تأکید کرد: ابراز نگرانی از رشد اسلام‌هراسی در جامعه در عناوین روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها، جوانان مسلمان را در موضع شک و اتهام قرارداده و دائما از آنان می‌خواهد که عدم افراطگرایی و پایبندی به وطنش را ثابت کند، و این‌گونه اسلام‌هراسی، نوعی خودسانسوری را بر مسلمانان به‌ویژه جوانان تحمیل می‌کند و باعث انزوای هرچه بیشتر آنان از جامعه و در نتیجه پناه‌بردن به شیوه‌های دیگری شود که ممکن است افراطی و تروریستی باشد.
وی ضمن درخواست الگوگیری از دستگیری ژاپنی‌های ساکن کانادا در جنگ جهانی دوم که باعث انتشار ترس و وحشت شده و ملت کانادا را تقسیم کرده و از انسانیت آن کاسته، افزود: جامعه و سازمان‌های دولتی به حاشیه رانده‌شدن مسلمانان و هرگونه برخورد با آنان به عنوان شهروند درجه دوم را نمی‌پذیرد.
شاهیناز صدیقی بر ضرورت تعامل با جوانان مسلمان کانادایی مانند بقیه جوانان این کشور به عنوان ارزش‌های نهادینه‌شده کشور کانادا تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا