افزایش گرایش عمومی به «اسلام» در دنیا
مرکز تحقیقات "پیو" آمریکا اعلام کرد؛
افزایش گرایش عمومی به «اسلام» در دنیا
مرکز تحقیقات«پیو» آمریکا در جدیدترین مطالعات خود، دین مبین اسلام را محبوب‌ترین دین رسمی در دنیا معرفی و از گسترش روزافزون این دین آسمانی تا سال ۲۰۶۰ میلادی خبر داد.
پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۷
کد مطلب: 6055
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «بوابة الاهرام»؛ مرکز تحقیقات «پیو»(Pew Research Center) که یک اندیشکده مطالعاتی و پژوهشی مستقر در واشنگتن است در جدیدترین مطالعات منتشر شده در سایت رسمی این مرکز از افزایش گرایش به دین اسلام و گسترش روزافزون این دین آسمانی در جهان خبر داد.
بر اساس بررسی این موسسه، دین رسمی ۲۷ کشور در دنیا که عمدتا در خاورمیانه و شمال آفریقا قرار دارند، «اسلام» است و ۹ کشور در دنیا، آئین مسیحیت و یک کشور آئین یهودی را به عنوان دین رسمی کشور خود معرفی می‌کنند این در حالی است که سایر کشورها دین رسمی برای کشور خود معرفی نمی‌کنند.
این پژوهشکده در آخرین تحلیل و بررسی خود اعلام کرد دین اسلام همزمان با افزایش تعداد مسلمانان تا سال ۲۰۶۰ میلادی به میزان ۷۰ درصد، بیشترین گسترش را در مقایسه با سایر ادیان رسمی جهان خواهد داشت.
براساس مطالعات صورت گرفته توسط این مرکز تا سال ۲۰۱۵ میلادی، تعداد مسلمانان جهان ۱,۸ میلیارد و به میزان ۲۴.۱ درصد از افراد کل جهان است و روند گرایش مردم به اسلام رو به افزایش است.
Share/Save/Bookmark