ممنوعیت روزه داری در چین
ممنوعیت روزه داری در چین
مقامات چین با آغاز ماه مبارک رمضان، ممنوعیت روزه داری را در این ماه مبارک را برای مسلمانان اعمال می کنند.
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب: 6712
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از اخبار الان، با آغاز ماه مبارک رمضان و روزه داری، مقامات چین معتقدند که آداب و رسوم دینی مانند روزه، نماز و حجاب، علامت های تندروی بین مسلمانان سین کیانگ از جمله اویغورهاست.
سازمان عفو بین الملل گزارش داد که مقامات چین، نزدیک به یک میلیون نفر را در اردگاه هایی موسوم به «مراکز توانبخشی و آموزشی» بازداشت کردند و بازداشت شدگان را از ادای مناسک دینی و فرهنگی شان از جمله ماه مبارک رمضان منع می کنند.
گولزیر، از مسلمانان اویغور در شمال غرب سین کیانگ، به سازمان عفو بین الملل، گفت: هنگامی که در اوایل دهه اول قرن ۲۰ در مدرسه دبیرستان تحصیل می کرده است، معلمانانش، دانش آموزان را به نگرفتن روزه تشویق می کردند، زیرا آنها نیاز به تغذیه خوب برای دادن امتحانات عمومی شان داشتند.
گولزیر افزود: به معلم غذایی را به عنوان نشانه ای برای روزه نبودنش نشان داده است، اما این محدودیت در آن زمان به شدت اجرا نمی شد، برخی به طور مخفی روزه می گرفتند.
وی افزود: این محدودیت در همه شهرهای چین به این روش اجرا نمی شد، هنگامی که در سال ۲۰۰۶ سین کیانگ را برای تحصیل در شهر شن چن در جنوب چین ترک کرد؛ از فضای موجود غافلگیر شد. همکلاسی هایش که بیشتر از قوم هان در چین بودند، از فعالیت های فرهنگی اویغور حمایت می کردند.
این مسایل در تابستان ۲۰۰۹ میلادی وخیم تر شد، زمانی که در نتیجه خشونت به قومیت های مختلف در ارومچی پایتخت سین کیانگ، نزدیک به ۲۰۰ نفر کشته شدند. این وضعیت وخیم تر شد، به طوری که قوانین توجیه تبعیض دینی و نژادی صادر شد.
در رمضان، بسیاری از مسلمانان در سین کیانگ از نزدیکانشان جدا می شوند. برخی از آنها مفقود شده اند و برخی از آنها در اردوگاههای بازداشت قرار دارند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان