تاکید همایش استانبول بر خطرناک بودن اسلام‌هراسی
تاکید همایش استانبول بر خطرناک بودن اسلام‌هراسی
شرکت‌کنندگان در همایش مقابله با اسلام‌هراسی در استانبول بر خطرناک بودن پدیده اسلام‌هراسی تاکید کردند و خواستار ایجاد چارچوبی قانونی برای مبارزه با آن شدند.
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب: 6696
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «آناتولی»؛ علما و کارشناسان حاضر در این همایش روز یکشنبه (۲۵ فروردین) تاکید کردند که اسلام هراسی «تهدیدی بسیار خطرناک» نه تنها برای مسلمانان بلکه برای همه بشریت است و مسلمانان باید خود را برای مبارزه با این مشکل رو به رشد آماده کنند.

در پایان سومین روز از همایش بین‌المللی مقابله با اسلام‌هراسی که مرکز اسلام و مسائل جهانی (CIGA) در دانشگاه صباح الدین زعیم استانبول آن را برگزار کرد، شرکت‌کنندگان خواستار ایجاد چارچوبی قانونی برای مبارزه با اسلام‌هراسی شدند.

آنها همچنین تاکید کردند که برای مقابله با این پدیده، جامعه مسلمانان نیز باید به درون خود بنگرد و اشتباهات احتمالی خود را برطرف کند.

«صادق الشیخ» از دانشگاه کالیفرنیا در این زمینه گفت: باید این مسئله در سطوح مختلف، از جمله جامعه، آموزش و پرورش، و سیاست‌های کلی بررسی شود. ما باید خودمان را از­ وابستگی نجات دهیم و در این زمینه در جوامع ما کارهای زیادی باید انجام شود.

«خدیجه الشیال»، پژوهشگر امور مسلمانان در بریتانیا نیز گفت که جوامع مسلمان نیاز به برطرف‌کردن اشتباهاتشان دارند.

وی افزود: ما باید یکدیگر را حمایت کنیم، درضمن بی‌عدالتی‌ها و مواردی از نژادپرستی(در میان برخی از مسلمانان) وجود دارد که باید اصلاح شود.

الشیال تاکید کرد که مسلمانان همچنین باید ارتباط خود را با دیگران گسترش دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا