درخواست کمیسیون حقوق بشر کانادا برای مقابله با اسلام‌هراسی
درخواست کمیسیون حقوق بشر کانادا برای مقابله با اسلام‌هراسی
کمیسیون حقوق بشر کانادا از پارلمان جدید آن خواست که علیه نژادپرستی و اسلام‌هراسی در این کشور گام‌های اساسی بردارد.
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب: 6821
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مسلم‌لینک، «مری کلاود لندری»، مسئول کمیسیون حقوق بشر کانادا، در بیانیه‌ای ضمن تبریک به «جاستین ترودو»، نخست‌وزیر این کشور، برای پیروزی حزبش در انتخابات پارلمانی،‌ خواستار مقابله با رشد اسلام‌هراسی و نژادپرستی شد.
در این بیانیه آمده است: این انتخابات شکاف در جامعه کانادا را ترمیم نکرده و بسیاری از مردم کشور همچنان احساس می‌کنند که به حاشیه رانده شده‌اند. متحد ساختن کشور یک نیاز فوری است و من از پارلمان جدید می‌خواهم در جهت مقابله با نژادپرستی و عدم تحمل، که برای میلیون‌ها کانادایی به پدیده‌ای روزمره تبدیل شده، گام‌های عملی بردارد.
وی در ادامه نوشت: من از پارلمان کانادا درخواست می‌کنم که در جهت لغو قوانینی که حقوق بشر و حقوق اقلیت‌ها را نقض می‌کند اقدام عملی انجام دهد،‌ سازوکار مقابله با نژادپرستی را تقویت کند، با افزایش جرایم ناشی از نفرت دینی و نژادی مقابله و اسلام‌هراسی و همه اشکال بیگانه‌ستیزی و دشمنی با مهاجران و پناهندگان را محکوم کند.
مسئول کمیسیون حقوق بشر کانادا در پایان تأکید کرد: کشوری که مدعی تنوع، آزادی و پذیرش فرهنگ‌های مختلف است، نباید اجازه دهد نژادپرستی، عدم مدارا و نابرابری، صلح و رفاه جامعه را خدشه‌دار کند.
انتخابات پارلمانی کانادا روز ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) برگزار شد. در این دوره مسلمانان حضور فعالی داشتند و چند کاندیدای مسلمان به پارلمان این کشور راه یافتند.
Share/Save/Bookmark