آغاز کمپین انتخاباتی ویلدرس برای پایان دادن به «اسلامی کردن هلند»
آغاز کمپین انتخاباتی ویلدرس برای پایان دادن به «اسلامی کردن هلند»
سیاستمدار افراط گرای هلندی کمپین خود برای انتخابات پارلمانی را در حالی آغاز می کند که هدف از آن، پایان دادن به آن چه اسلامی کردن این کشور خوانده، عنوان شده است.
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 5408
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، کمپین «گیرت ویلدرز»، سیاستمدار افراط گرا و رهبر «حزب برای آزادی» هلند (PVV) امروز (شنبه) آغاز می شود جایی که وی با تعهد ممنوعیت ورود مهاجران مسلمان و تعطیلی مساجد این کشور، امیدوار است با افزایش محبوبیت رویکرد پوپولیستی در جهان، به قدرت برسد.
بر اساس این گزارش، ویلدرز که از سال ۲۰۰۴ میلادی و در پی ترور «تئو ون گوگ»، کارگردان هلندی مخالف اسلام به دست یک جوان مراکشی تبار، به صورت مخفیانه زندگی می کند، قرار است دست به مبارزات انتخاباتی علنی بزند و به همین دلیل نیز تدابیر امنیتی بیشتری اتخاذ خواهد شد.
رهبر حزب برای آزادی که خواهان خروج هلند از اتحادیه اروپا نیز هست، هفته گذشته با بیان این که می خواهند در دولت آینده حضور داشته باشند، متعهد شد که با اتخاذ سیاست هایی مشابه و حتی تندتر از «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری کنونی آمریکا، به آن چه «اسلامیزه کردن» کشورش خوانده، پایان دهد.
در حالی که نتایج آخرین نظرسنجی ها از افراد واجد شرایط رای دادن در انتخابات پارلمانی پیش رو در هلند که قرار است اواسط ماه آینده میلادی برگزار شود، نشان می دهد که حزب افراط گرای برای آزادی با ۱۷ درصد در جایگاه نخست قرار دارد، اختلاف این حزب با حزب لیبرال «مردم برای آزادی و دمکراسی» (VVD) به رهبری «مارک روته» نخست وزیر کنونی این کشور تنها یک درصد است.
این در حالی است که حتی در صورت پیروزی حزب تحت رهبری ویلدرز در انتخابات پارلمانی هلند، وی برای تشکیل دولت ائتلافی با دشواری های زیادی روبرو خواهد بود چرا که بیشتر احزاب بزرگ این کشور مشارکت در دولت ائتلافی با حزب برای آزادی را بعید دانستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا