تازه مسلمان ایرلندی: افزایش اسلام هراسی در ایرلند نگران کننده است
تازه مسلمان ایرلندی: افزایش اسلام هراسی در ایرلند نگران کننده است
تازه مسلمان ایرلندی در اظهاراتی به مناسبت روز بین المللی حذف تبعیض نژادی نسبت به افزایش نژادپرستی و اسلام هراسی در ایرلند هشدار داد.
شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب: 6921
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « thesun»، «لورین اوکنر»، تازه مسلمان ایرلندی که ۱۷ سال پیش اسلام را به عنوان دین خود انتخاب کرد از آن زمان تا کنون به خاطر حجابش در معرض توهین ها و حملات مکرر لفظی و فیزیکی قرار دارد.
وی در این باره می گوید:نژادپرستان بارها به من گفته اند «به جایی برگرد که از آنجا آمده ای» و این در حالی است که من در «دوبلین» متولد شده ام.
به گفته لورین،اسلام هراسی و نژادپرستی به طور چشمگیر و نگران کننده ای در ایرلند در حال افزایش است.
این تازه مسلمان ایرلندی افزود:ایرلندی ها اقلیت های کوچکی را که در این کشور زندگی می کنند هدف پیش داوری ها و تعصب های خود قرار می دهند تا آنجا که ما هر روز شاهد افزایش نژادپرستی و اسلام هراسی در این کشور هستیم.
لورین همچنین گفت: ما باید برای کمک به فهم و درک مردم از رنگ ها،مذاهب و نژادهای مختلف کاری انجام دهیم.
این زن مسلمان ایرلندی که یک کاتولیک بوده است اکنون مواضع منحصر به فردی در مقابله با نژادپرستی دارد.
وی می افزاید:من خودم هم زمانی گرفتار این غرض ورزی ها بودم.دهه ۱۹۸۰ را به یاد می آورم که تلویزیون نگاه می کردم ،اخبار جهان را دنبال می کردم و فکر می کردم که مسلمانان دیوانه هستند.
لورین می گوید: در کشورهای اروپایی اینطور برنامه ریزی شده است که مسلمانان اینگونه به تصویر کشیده شوند.
این تازه مسلمانان ایرلندی در سخنان خود به مناسبت سالگرد روز بین المللی حذف تبعیض نژادی گفت:این مهم است که مردم جهان در از بین بردن تصورات غلط درباره اقلیت ها کوشا باشند و در مقابل نژادپرستی بایستند.
روز بین‌المللی حذف تبعیض نژادی( ۲۱ مارس ) از قدیمی‌ترین روزهای بین‌المللی‌ است که توسط سازمان ملل تعیین شده و هر ساله جشن گرفته می‌شود.این روز یادآور اصول بنیادین مؤثر در شکل‌گیری وحدت و انسجام بین‌المللی و زندگی اجتماعی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان