هشدار آیسسکو نسبت به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی موهن به پیامبر(ص) در لندن
هشدار آیسسکو نسبت به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی موهن به پیامبر(ص) در لندن
سازمان علوم، فرهنگ و آموزش اسلامی(آیسسکو) با صدور بیانیه‌ای نسبت به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی موهن به اسلام و پیامبر اکرم(ص) که قرار است، شهریورماه در لندن برگزار شود، هشدار داد.
شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: 3672
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزای بین‌المللی اسلامی(اینا)، سازمان اسلامی آیسسکو در این بیانیه، تدارکات و اقدامات سازمان ضداسلامی «دیده‌بان شریعت» انگلیس به‌منظور برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتورهای موهن به اسلام و حضرت محمد(ص) که قرار است شهریورماه در لندن برگزار شود را محکوم کرد.
قرار است، در این نمایشگاه تصاویری از کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام در معرض دید عموم قرار گیرد و کاریکاتوریست‌های نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» و گرت وایلدرز، سیاستمدار اسلام‌ستیز هلندی و رهبر حزب افراط‌گرای «به خاطر آزادی» هلند نیز از حاضران در این نمایشگاه هستند.
عبدالعزیز بن عثمان التویجیری، مدیرکل آیسسکو، تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه نقض آشکار قطعنامه شورای حقوق بشر در زمینه مبارزه با تحریک به نفرت و تبعیض و خشونت به دلیل مذهب و عقیده و نیز مغایر با قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد است.
در این بیانیه آمده است: نقض حرمت ادیان و پیروان آنها بیانگر آزادی بیان و عقیده نیست، زیرا این اقدامات بی‌حرمتی به حقوق بشر و در نتیجه عاملی برای برانگیختن خشم و خشونت است.
التویجیری درپایان این بیانیه از دولت انگلیس خواست که مانع از برگزاری این نمایشگاه که مخالف با قوانین این کشور نیز هست، شود و از تمامی رهبران دینی و رؤسای مراکز فرهنگی و انجمن‌های اسلامی در بریطانیا خواست که با تکیه بر اقدامات قانونی از برگزاری این نمایشگاه ممانعت کنند.
Share/Save/Bookmark