تکرار هتک حرمت قرآن در عربستان
تکرار هتک حرمت قرآن در عربستان
هر از چندگاهی اخباری مبنی بر توهین به ساحت مقدس قرآن در شهر‌های مختلف عربستان منتشر می‌شود و این بار این اقدام در مکه مکرمه خبرساز شده است.
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
کد مطلب: 6156
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «الوطن»؛ تعدادی از عابران در یکی از خیابان‌های مکه مکرمه به مجموعه‌ای از نسخه‌های قرآن و کتب دینی اسلامی و غیراسلامی در مخازن مخصوص جمع‌آوری کتاب‌های دینی برخوردند که بر روی آن‌ها زباله ریخته شده بود.
برخورد با این صحنه در حالی که بارها از مسئولین خواسته شده بود، مخازن جمع‌آوری کتاب‌های دینی را در خیابان‌ها قرار ندهند، موجب خشم و عصبانیت عابران و شهروندان شد.
در همین رابطه یکی از شهروندان از شهرداری مکه و دستگاه‌‌های مربوطه خواست برای جمع آوری زباله‌ها و کتاب‌های فرسوده دینی از ظروف شبیه به هم و نزدیک به یکدیگر استفاد نکنند.
یکی دیگر از شهروندان نیز خواستار جمع‌آوری ظرف مربوط به قرآن‌ها و کتاب‌های دینی فرسوده از خیابان‎ها برای ممانعت از ریختن زباله داخل آن‌ها شد.
در همین راستا، یکی از افراد نیکوکار اقدام به جداکردن قرآن‌ها و کتاب‌های دینی از زباله‌ها و تحویل آن‌ها به دستگاه‌های مربوطه کرد.
هفته گذشته نیز انتشار تصاویری از رهاشدن نسخه‌هایی از قرآن و کتب دینی در زباله‌های ساختمانی متعلق به شعبه وزارت اوقاف عربستان در «تبوک» با خشم و عصبانیت مردم مواجه شده بود.
این در حالی است که توهین به ساحت مقدس کلام وحی در عربستان تازگی ندارد و پیش از این نیز شبکه ماهواره‌ای «ام بی سی» گزارشی از توهین به ساحت مقدس قرآن در یکی از محله‌های شهر «طائف» واقع در غرب عربستان خبر داد و اعلام کرد: شمار زیادی از نسخه‌های قرآن در مجاری فاضلاب یکی از محله‌های شهر طائف واقع در غرب عربستان یافت شد.
پیش‌تر یکی از مسئولان زندان سیاسی «حائر» این کشور نیز به نسخه‌هایی از کلام وحی اهانت کرده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا