جاسوسی گسترده از مسلمانان آمریکا
جاسوسی گسترده از مسلمانان آمریکا
برنامه جاسوسی پلیس نیویورک از شهروندان مسلمان قانونمدار آمریکایی در مساجد و محله‌هایشان بسیار گسترده‌تر از برنامه‌هایی است که پیشتر منتشر شده بود.
سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۸
کد مطلب: 1836
به گزارش «آرماگدون» ،آدام گلدمن و مت آپوزو در گزارش اخیر خود در خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کردند، برنامه‌های نظارتی دست‌کم ۱۲ مسجد را به عنوان سازمان‌های تروریستی در آمریکا معرفی کرده‌اند.
این اقدام صورت گرفته است تا توجیهی برای تحقیقات تروریستی نامحدود باشد که از محدودیت‌های اعمال شده دادگاه بر تحقیقات پلیس پرهیز می‌کند. این گزارش بر مبنای مدارک و مصاحبه‌های افشا شده پلیس است. اگرچه تاریخ اکثر این مدارک به سال‌های گذشته بر می‌گردد اما پرونده‌های اخیر دادگاه حاکی از آن است که چنین اقداماتی هنوز ادامه دارد.
ماموران لباس شخصی پلیس به رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و دیگر مکان‌هایی که گروه‌های مسلمان در آنجا گردهم می‌آیند، فرستاده می‌شوند. اطلاعات جمع آوری شده پلیس حاوی گزارشاتی از مکالمه‌های عادی درباره رویدادهای سیاسی، کجا مسلمانان نیویورک کریکت بازی کنند و بهترین کباب و شیرینی خاورمیانه را از کجا می‌توان تهیه کرد، است.
ریموند کلی، کمیسیونر پلیس نیویورک در واکنش به گزارش آسوشیتدپرس تاکید کرد که هر اقدامی که اداره پلیس انجام می‌دهد، "قانونی و کارآمد" است.
اطلاعات جدید تایید می‌کند که شورای شهر نیویورک قانونی را تصویب کرده مبنی بر به رسمیت شناختن یک بازرس پلیس که بتواند به اقدامات خارج از چهارچوب پلیس نظارت داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا