اسلام هراسی در کانادا باید یک مشکل ملی تلقی شود
اسلام هراسی در کانادا باید یک مشکل ملی تلقی شود
سازمان صلح جهانی تاکید کرده است که افزایش اسلام هراسی در کانادا باید به عنوان یک مشکل ملی تلقی شده و به آن پرداخته شود.
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب: 7010
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « theowp»، اسلام هراسی و حملات مخرب ناشی از آن در کانادا در حال افزایش است. تیراندازی در مسجد کبک که منجر به کشته شدن شش مرد شد تنها یکی از بسیاری از جنایت های ناشی از نفرت و اسلام هراسنه در سال ۲۰۱۷ میلادی بود.
بر اساس آمار ارائه شدهه در کانادا ۳۴۹ مورد جنایت ناشی از نفرت از سوی پلیس علیه مسلمانان گزارش شده است که در ماه فوریه یعنی یک ماه پس از تیراندازی در مسجد کبک به اوج خود رسید.
شورای ملی مسلمانان کانادا در سال ۲۰۱۹ تعداد ۵۱ اقدام اسلام هراسانه را در سراسر کشور گزارش کرد که ۹ مورد از این اقدامات منجر به درگیری فیزیکی شد.
آمار کانادا هنوز هیچ اطلاعاتی برای سال ۲۰۱۹ منتشر نکرده استاما به احتمال زیاد بیش از ۵۱ واقعه رخ داده است.
به همین دلیل سازمان صلح جهانی تاکید کرده است که افزایش اسلام هراسی در کانادا باید به عنوان یک مشکل ملی تلقی شده و به آن پرداخته شود.
سال ۲۰۲۰ به طور کلی بسیاری از حوادث وحشتناک را به همراه داشته است ، اما افزایش جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان یکی از مهم ترین آنهاست.
انجمن مسلمانان کانادا در تاریخ ۳۰ ژوئیه بیانیه ای منتشر کرد مبنی بر اینکه دو مسجد به طور مرتب مورد هتک حرمت قرار گرفته اند.
اگرچه پلیس تورنتو این موضوع را تایید کرد اما در عین حال مدعی شد که هیچ یک از آنها انگیزه نفرت نداشته اند.
سازمان صلح جهانی یادآور شد که دولت کانادا باید به سرعت و به طور موثر به این مشکل رسیدگی کند و فعالیت افراد و گروه هایی که آنها نفرت پراکنی است را متوقف کند.
Share/Save/Bookmark