تلاش دانشجویان مسلمان کانادا برای معرفی اسلام راستین
داخلی صفحه آخر خبر
تلاش دانشجویان مسلمان کانادا برای معرفی اسلام راستین
انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه «رایرسون» در شهر تورنتو کانادا به منظور معرفی اسلام راستین به مدت یک هفته میزبان هفته شناخت اسلام در این دانشگاه بود.
دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۰
کد مطلب: 4310
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «Eyeopener»، هفته شناخت اسلام دانشگاه رایرسون با عنوان «مسلمانی من» (#MyMuslimness) برگزار شد تا نشان دهد گرچه مسلمانان مانند بقیه هستند، ابعاد و ویژگی‌هایی دارند که آنان را مسلمان می‌کند.
در این هفته برنامه‌های متعددی در دانشگاه رایرسون برگزار شد و فرصتی برای شناخت قرآن کریم، تعامل بیشتر با مسلمانان و معرفی خدمات مسلمانان برای پیشرفت‌های امروزی فراهم شد.
برگزاری جلسات گفت‌وگو، نمایش فیلم، اهدای بسته‌هایی که علاوه بر هدایا شامل احادیثی از حضرت محمد(ص) بود، از جمله اقدامات دانشجویان مسلمان رایرسون در این هفته بود.
این دانشجویان امیدوارند که بتوانند تا حدی تعابیر نادرست در مورد اسلام و مسلمانان را برطرف کنند و شرایطی را فراهم آورند که دانشجویان مسلمان احساس آرامش بیشتری داشته باشند.
به گفته آن‌ها، هفته آشنایی با اسلام هدفی جز معرفی معنای حقیقی دین اسلام که دین صلح است، نداشت.
نوشابه فاطمه، مدیر آموزش اسلامی انجمن دانشجویان مسلمان رایرسون عنوان کرد: جامعه رایرسون در طول هفته شناخت اسلام بسیار از ما حمایت کردند. آن‌ها شور و شوق زیادی نشان می‌دادند و می‌خواستند تا اطلاعات بیشتری به دست آورند.
فاطمه افزود: در جریان این هفته ما توانستیم ارتباطات بیشتری با دیگر ادیان از جمله انجمن دانشجویان کاتولیک رایرسون برقرار کنیم و در برنامه‌های سال‌های آینده گفت‌وگوهایی نیز در مورد رابطه مثبت ادیان و شباهت‌های آنان برگزار خواهیم کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا