داخلی صفحه آخر خبر
آغاز به کار دوره اسلام‌شناسی دانشگاه دولتی ایروان
با دعوت کرسی ایران‌شناسی دانشگاه دولتی ایروان از رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان براي برپایی دوره اسلام‌شناسی، اولین نشست این دوره با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه دولتی ایروان برگزار شد.
يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۲
کد مطلب: 5211
به گزارش «آرماگدون» ، در ابتدای این نشست وسکانیان، ریيس کرسی ایران‌شناسی دانشگاه دولتي ايروان، اطلاع یافتن از موضوعات اسلامی را بخشی از فعالیت‌های ضروری در راستای ایران شناسی ارزیابی كرد.
در ادامه این نشست مجيد مشکی، رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در ارمنستان، مشارکت فعالانه اساتید و دانشجویان حاضر در دوره را خواستار شد و ابراز امیدواری كرد که برگزاری این دوره بتواند به شناخت عمیق‌تر شرکت‌کنندگان از اسلام و جهان‌بینی اسلامی منجر شود.
مشكي در ادامه با اعلام موضوع اولین جلسه با عنوان «ساختار قرآن کریم و جایگاه آن در میان مسلمانان» به ایراد سخنرانی پرداخت و در خصوص موضوعاتی چون ساختار قرآن، معنا و مفهوم آیه، سوره، جزء، نحوه جمع‌آوری قرآن کریم و نحوه نزول قرآن، مطالب خود را ارايه داد.
بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، قرار است اين دوره در ۱۵ جلسه در خصوص موضوعات دیگری چون مهدویت، نگاه قرآن به مریم مقدس و ... ادامه پیدا كند.
Share/Save/Bookmark