بررسی مشروعیت «ممنوعیت سفر مسلمانان» در دادگاه عالی آمریکا
بررسی مشروعیت «ممنوعیت سفر مسلمانان» در دادگاه عالی آمریکا
دادگاه عالی آمریکا درباره قانونی بودن ممنوعیت سفر مسلمانان به این کشور تصمیم خواهد گرفت.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب: 6382
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «ایندیپندنت»،دادگاه عالی آمریکا اعلام کرد: این دادگاه درباره قانونی بودن ممنوعیت سفر مسلمانان به این کشور بر اساس دستور اجرایی ترامپ،تصمیم گیری خواهد کرد.
در پی چالش های قانونی به مجموعه اقدامات اعلام شده از سوی دونالد ترامپ در قالب دستورات اجرایی،دادگاه عالی آمریکا قرار است جلسه بررسی امتیازات این ممنوعیت و اختیار رئیس جمهوری برای صدور چنین دستوراتی را بررسی کند.
دادگاه بررسی قانون ممنوعیت سفر مسلمانان ذا در ماه آوریل آغاز خواهد کرد و هدف آن صدور حکم نهایی در ماه ژوئن درباره مسئله ای است که بارها دادگاه های کوچک تر آن را محکوم کرده اند.
دونالد ترامپ با وعده ارائه برنامه ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا، رئیس جمهوری این کشور شد و بلافاصله پس از اینکه وارد کاخ سفید شد، اولین دستور اجرایی خود مبنی برای ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان را صادر کرد.
صدور این دستور تظاهرات های گسترده ای را در سراسر آمریکا در پی داشت.
نسخه بعدی دستور اجرایی ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا در ماه مارس ارائه شد، در حالی که نام عراق از فهرست جدید حذف شده بود.
گزارش ها حاکی از آن است که نسخه سوم دستور اجرایی ترامپ دائمی خواهد بود.
آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی دفتر ترامپ ،نسخه سوم ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا محصول بازنگری چند سازمان است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان