45مجروح در حمله به مسجدی در سوئد
45مجروح در حمله به مسجدی در سوئد
به گفته پلیس سوئد؛ در جریان آتش زند یک مسجد در این کشور، ۵ تن از نماز گزاران زخمی شدند. در هفته های اخیر فشارها بر جمعیت مهاجر و به خصوص مسلمانان در کشورهای مختلف اروپایی به شدت افزایش یافته است.
جمعه ۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 3150
به گزارش «آرماگدون» ، به گفته پلیس سوئد؛ در جریان آتش زدن یک مسجد در این کشور، ۵ تن از نماز گزاران زخمی شدند. در هفته های اخیر فشارها بر جمعیت مهاجر و به خصوص مسلمانان در کشورهای مختلف اروپایی به شدت افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، هنگام وقوع آتش سوزی، ۱۵ تا ۲۰ نفر در این مسجد که در شهر اسکیلستونا واقع شده است، حضور داشتند.
لارس فرانزل، سخنگوی پلیس سوئد گفت: «یک شاهد عینی فردی را دیده است که یک شیء آتش زا را از پنجره به داخل ساختمانی که به عنوان مسجد مورد استفاده قرار می گیرد، پرتاب کرده و موجب شروع آتش سوزی شده است.»
۵ تن از کسانی که در مسجد حضور داشتند به دلیل استنشاق دود و سوختگی برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند. حال یکی از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است.
فرانزل افزود، پلیس در حال تحقیق در مورد این حادثه به عنوان یک آتش سوزی عمدی است و کارشناسان در حال بررسی محل آتش سوزی هستند. وی در عین حال گفت که تاکنون هیچ مظنونی در ارتباط با این حادثه دستگیر نشده است.
گروه های راست افراطی خواهان کاهش ۹۰ درصدی صدور مجوز ورود مهاجران به سوئد هستند.
آلیس باح کوهنکه، وزیر فرهنگ و دموکراسی سوئد گفت، حادثه آتش سوزی در مسجد یک حمله جدی بوده است. «اگر اطلاعات مربوط به عمدی بودن این حادثه حقیقت داشته باشد، این یک حمله مستقیم به آزادی مذهب در کشور ماست.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر