تولید نخستین نرم‌افزار «تصحیح نماز»
تولید نخستین نرم‌افزار «تصحیح نماز»
آستان مقدس حسینی نخستین نرم‌افزار «تصحیح قرائت سوره‌های نماز» در جهان اسلام را به منظور آموزش صحیح قرائت سوره حمد و 5 سوره کوتاه قرآن که غالبا پس از سوره حمد خوانده می‌شود، تولید کرد.
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۰
کد مطلب: 6157
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری قرآنی «قاف»؛ این نرم‌افزار که در نوع خود نخستین نرم‌افزار در سطح جهان اسلام به‌شمار می‌رود، با هدف آموزش صحیح قرائت سوره حمد و ۵ سوره‌ای که غالبا پس از آن در نماز قرائت می‌شود(اخلاص، کوثر، نصر، قدر و عصر) تولید شده است.
در این نرم‌افزار، اشتباهات رایج در قرائت این سوره‌ها و چگونگی تصحیح آن تبیین شده است.
مصطفی طائی، برنامه‌نویس نرم‌افزار تصحیح قرائت سوره‌های نماز با اشاره به بی‌نظیر بودن این نرم‌افزار در سطح جهان اسلام، گفت: این نرم‌افزار قابلیت شنیدن قرائت کاربر و تشخیص اشتباه و تصحیح آن را دارد.
وی افزود: این نرم‌افزار با ارائه بخش ویژه سؤال و جواب، فضایی را فراهم کرده است که کاربر می‌تواند از طریق مشاهده سؤالات و پاسخ به آن، قرائت صحیح را از اشتباه تشخیص دهد.
طائی بیان کرد: این نرم‌افزار در شعبه دارالقرآن‌ آستان حسینی در شهر مقدس قم تهیه شده و در حال حاضر برای گوشی‌های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید و از google play قابل دریافت است و نسخه IOS آن نیز به زودی قابل دسترس خواهد بود.
Share/Save/Bookmark