تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
 
۱۷۴
آرماگدون چیست ؟
كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 5

كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
در اصل این واژه نام منطقه ای است در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی واقع شده و در طول تاریخ ، شهری استراتژیك بوده است.در عهد قدیم کتاب مقدس نیز چندین بار به نبردهای رخ داده در این محل اشاره شده است.
از سوی دیگر این کلمه در واژه نامه های آمریكایی مانند فرهنگ وِبستِر به معنی نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان است .
همچنین بنا به آنچه در باب شانزدهم مكاشفات یوحنا در عهد جدید آمده است ، جنگی عظیم در این منطقه رخ می دهد و سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح (Anti Christ) می جنگند و سرنوشت نهایی آدمی بر روی كرۀ زمین به این نبرد بستگی دارد.
كشیشان بینادگرا معتقدند این جنگ ، نبردی هسته ای است و در این نبرد همه اعراب و ایران با کمک روسیه (به طور کلی مسلمانان) به اسرائیل هجوم خواهند برد.سپس ضد مسیح وارد خاورمیانه می شود و تندیس خود را در معبد یهودی نصب می كند واز همه جهان می خواهد كه آن را به جای خدا بپرستند.
در راستای این اعتقادات مكاتب جنبشها و فرقه هایی به وجود آمده است، اعضای این فرقه ها اعتقاد دارند كه وظیفه مهم آنان فراهم كردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) است. لذا برای نیل به این مقصود تضعیف نظامی اعراب (در اصل مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی و تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند.

مكتب صهیونیسم مسیحی

اعتقاد به فراهم آوردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) از عوامل به وجود آمدن مكتب صهیونیسم مسیحی و مبلغان انجیل می باشد، اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبۀ عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و اعتقاد دارند كه «دوباره تولد یافته می باشند» و فقط اینان اهل نجات خواهند بود و دیگران هلاك خواهند شد. از ویژگیهای ممتاز پیروان این مكتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهیونیسم می باشد و بنابه گفته برخی تعصب این مسیحیان به صهیونیسم بیش از صهیونیست های یهودی مقیم اسرائیل و آمریكا می باشد (كه به ایشان نام صهیونیسم مسیحی اطلاق می شود).
به اعتقاد این مكتب پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواستۀ مسیح را كه در تفاسیر انجیل قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده ، عملی نمایند. این جریان در پروتستانتیسم با عنوان «خواسته های مسیح» شهرت دارد.
عملی شدن این خواسته ها دارای هفت مرحله است که عبارتند از :
۱- مهاجرت یهودیان از سراسر جهان به سرزمین فلسطین(سرزمین موعود).
۲- تشکیل دولت یهودی اسرائیل در گستره ای از رودخانه نیل تا رودخانه فرات.
۳- موعظه شدن بنی اسرائیل توسط توسط کلیسا و انجیل برای روی آوردن به آئین مسیحیت.
۴- به بهشت رفتن تمام کسانی که به کلیسا ایمان آورده اند.
۵- سپری شدن دوران فلاکت و بدبختی مردم جهان به مدت هفت سال.
۶- تخریب مسجدالاقصی و قبه الصخره توسط یهودیان و ساختن معبد سلیمان به جای آنان و آغاز نبرد آرماگدون.
۷- شکست لشکریان ضدمسیح و استقرار پادشاهی مسیح در سرزمین مقدس.

نبرد آرماگدون و اسلام

از سوی دیگر در سالهای گذشته تبلیغات وسیعی در کشورهای اسلامی و مسلمانان صورت گرفته که پس از ظهور منجی مسلمانان درآخرالزمان ، سپاهیان اسلام در نبرد آرماگدون مقابل کفار و مشرکین و دشمنان اسلام خواهند جنگید. حتی برخی سعی دارند تا روایات و احادیث مختلف در خصوص آخرالزمان(مانند نبرد قرقیسیا) را به این نبرد نسبت دهند.
در این میان فرقه های انجیل گرا با استناد به این اصل که در نبرد آرماگدون سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح می جنگند ، با فشار بر دولتهای غربی، مسلمانان و سپاهیان اسلام به عنوان سپاهیان ضد مسیح معرفی می نمایند که برای ظهور مجدد مسیح و استقرار حکومت جهانی مسیح باید کلیه مسلمانان و کشورهای اسلامی از بین بروند.
رهبران مذهبی فرقه های پروتستان در سراسر جهان علی الخصوص در آمریكا واروپا كه به این مكتب نوظهور «خواسته های مسیح» اعتقاد دارند، در سالهای گذشته (پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) اعتقادات یاد شده را به شدت در جامعه آمریكا و اروپا تبلیغ كرده و در آمریكا در این زمینه صدها كتاب منتشر شده و فیلم های گوناگونی به نمایش در آمده اند.
به عنوان نمونه یک كشیش آمریكایی به نام «هال لیندسی» که از افراد مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی ایران می باشد ،كتابی را تحت عنوان «در پیشگوییهای انجیل، جای آمریكا كجاست ؟» تألیف نموده كه یكی از پر فروش ترین كتاب های سال ۲۰۰۱ در آمریكا به شمار آمده است. در این كتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بیان شده است. نویسنده در این كتاب اثبات نموده است كه دولت آمریكا جنگ آرماگدون را رهبری خواهد كرد و مخالفان مسیح در سراسر جهان را كه قبل از آغاز این جنگ باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان شده اند، شكست خواهد داد. اعتقاد به جنگ آرماگدون یکی از عوامل و دلایل پشت پرده آمریكا در حمله به عراق و سعی در عاری ساختن منطقه ی خاورمیانه از سلاح های هسته ای و فراهم آوردن شرایط برای راه انداختن این جنگ می باشد. در این جنگ انگلیس همكار آمریكا خواهد بود. دولت آمریكا در اوج جنگ سرد، موشك های هسته ای قاره پیمای خود را «شمشیرهای جنگ مقدس» نامیده بود. پیروان این مكتب در سالهای گذشته تبلیغ كرده اندكه عملیات توفان صحرا علیه عراق در سال ۱۹۹۱، حمله آمریکا به افغانستان ، تجاوز اخیر به عراق و اشغال این کشور ، حمله اسرائیل به لبنان و... فراهم كردن مقدمه ای برای جنگ آرماگدون بوده است.

Share/Save/Bookmark
مولف : علی صابونچی ,
 


علي بيوك
۱۳۹۱-۰۴-۲۵ ۰۰:۱۳:۱۹
چشمتان كور شيعه پايندست!
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۲۴ ۱۲:۴۱:۱۴
تو جنگ ایران عراق ثابت کردیم درسته ما مثه اون شهیدا نیستیم ولی از نسل اونا که هستیم به جون خودم همونطور که اوندعه جلوشون وایسادیم الانم وایمیسیم به خدا اونا از ما مسلمونا میترسن فقط باید یه کم به خودمون ایمان داشته باشیم به امید فرج اقا امام زمان بفرست اون صلوات قشنگه رو...
ناصر شیرازی
۱۳۹۱-۰۴-۲۰ ۰۰:۵۳:۲۱
اینهم یک لینک دیگه که دلالت بر اثبلت این تفکر دارد.
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/07/120709_l72_ir_israel_vid.shtml
ممل
۱۳۹۱-۰۴-۱۶ ۱۲:۳۹:۳۹
شیمون جون اگه شما همچین فکری نکنی که دنیاراظلم نمیگیره وامام زمانم نمیادکه/خداگفته وقتی منجی میادکه دنیا پرازظلم بشه ومردم منحرف بشن.
روژینا
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۹:۴۰:۳۳
خیلی ممنون عالی بود !در باره موضوعات فراماسونری هم بنویسین عالیه
عرفان
۱۳۹۱-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۲:۵۸
در جواب دوستمون احمد باید بگم عزیز من بنده ایمان پیدا کرده ام که پشت پرده صهیونیزم چیزی جز پرستش 72 جن مقدس و خود ابلیس نیست(یعبدون الجن و اکثرهم بهم مؤمنون)این ملعونین دارند ظهور را آنگونه که خود میخواهند میسازند واینجاست که نقش شیعه معلوم میشه البته باید بگم آنها میتوانند ظهور رو عقب بندازند(به خاطر غفلت ما)اما نمیتوانند جلوی ظهور رو بگیرند.
حضرت محمد(ص):اگر فقط یک روز به قیامت مانده باشد خداوند آنقدر آن روز را طولانی میکند تا حجت ما بر روی زمین ظهور کند.
شهید آوینی:قبول فرهنگ غرب قبول ولایت شیطان است زیرا فرهنگ غرب در خفا با شیطان در آمیخته است.
یه توصیه هم دارم اگه میخواهید راجع به صهیونیزم و فراماسونری و وقایع اثر ظهور آشنا بشید به سایتwww.anti666.com مراجعه کنید.
n.v
۱۳۹۱-۰۴-۰۸ ۲۳:۳۰:۳۴
به نظر من این خرافات فقط ابزاری شده برای دو جناح تا ملت ها را به جان هم بیندازند وخودشان در این بین نفع ببرند به نظر من هر که به این موضوعات دامن بزند وآتش جنگ را در جهان شعله ور کند مسلما دشمن همه ی انسان ها است.
۱۳۹۱-۰۳-۳۰ ۰۱:۵۹:۲۹
به نظر من کمتر کسی این متن رو درست خونده چون آرماگدون پیش گویی مسیحیت صهیونیست در این باره است .در این جنگ واقعا عجیب و غریب همه ی آدمها کشته می شن به جز مسیحی های صهیونیست و کسانی که با اونها همراه هستند . و یهودیان یا باید کشته شن یا در نهایت باید به آنها ایمان بیاورن تا کشته نشوند در واقع معتقدین به این جنگ یهودیان را بازیچه خودشون قرار دادن
صادق
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۲۳:۴۵:۱۶
امام باقر (ع):تعیین کنندگان وقت دروغ گویند
davood eghbali
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۰:۲۱:۱۵
man be onvane ye arteshi faghat migam ma amadeim vo nemizarim intori ba esme eslam o irane azizemun yegoldogol bazi konan.harchi ham ta hala goftan cherte mahz bude.
حمید
۱۳۹۱-۰۳-۱۲ ۰۷:۴۰:۱۵
چه مزخرف چه نا مزخرف نباید زندگی هامونو بر این اساس بچینیم اونا اگه میخواستن کاری بکنن تا حالا کرده بودن.چرا امروز فردا میکنن؟چون میبینن حریف ما نیستن..الکی اول 2002 بود بعد 2005..2008...2010..تو این سالها نتونستن کاری بکنن حالاهم 2012 رو علم کردن...امسال هم هیچ اتفاقی نمی افتد....بجز که اینکه امام زمان منجی این عالم سردرگم بیان و همرو نجات بدن انشاالله
احمد
۱۳۹۱-۰۳-۱۰ ۰۱:۰۸:۱۴
با سلام دوستان اینها یه مشت مزخرفه که نباید بهشون توجه کرد دین اسلام مارو به تفکر در مورد همه چیز دعوت کرده همیه ادیان الهی مارو به خدا پرستی دعوت کردن که اسلام چون کاملتره بهتره صهیونیزم از ما میترسه این چرندیاتو(نوستراموس . ارماگدون و ...) دراورده مارو الاف کنه تا به اصل قضیه که ظهور اقا امام زمانه توجه نکنیم. دوستان ایمانمونو قوی کنیم بیشتر به مطالب قران فکر کنیم و بدونبم وعده الهی حقه به امید ظهور یا حق...
احمد
۱۳۹۱-۰۳-۱۰ ۰۰:۵۸:۰۳
با سلام دوستان اینها یه مشت مزخرفه که نباید بهشون توجه کرد دین اسلام مارو به تفکر در مورد همه چیز دعوت کرده همیه ادیان الهی مارو به خدا پرستی دعوت کردن که اسلام چون کاملتره بهتره صهیونیزم از ما میترسه این چرندیاتو(نوستراموس . ارماگدون و ...) دراورده مارو الاف کنه تا به اصل قضیه که ظهور اقا امام زمانه توجه نکنیم. دوستان ایمانمونو قوی کنیم بیشتر به مطالب قران فکر کنیم و بدونبم وعده الهی حقه به امید ظهور یا حق...
شيمون
۱۳۹۱-۰۳-۰۸ ۲۳:۱۹:۲۲
با سلام اين نظر در پيشگوييهاي نستراداموس هم امده و هم در انجيل .من خودم يهودي هستم و ساكن امريكا اميدوارم كه هيچ جا جنگ پيش نياد و براي هيچ كشوري شعار مرگ نديم اما اين نوع پيشبينيها بيشتر براي ترسوندن ادمها براي درست زندگي كردن مسلمانان امام زمان دارن ما يهوديها مشياح و مسحيحيان عيسي اما همه و همه فكر كنم براي ترسوندن ادمهاست
لشگر امام زمان(ع)
۱۳۹۱-۰۳-۰۵ ۱۳:۵۲:۳۰
به نظر من این مطالب ساخته ی ذهن بیمار و جنگ طلب اسرایل و امریکا است که می خواهند صلح و ارامش را از مردم ایران ومسلمانان بگیرندمیدانیم روزی مهدی موعود با اذن پروردگار خواهد امد و تمام ظالمان را نابود خواهد کرد.