تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
 
۲۰۴
آرماگدون چیست ؟
كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 5

كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
در اصل این واژه نام منطقه ای است در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی واقع شده و در طول تاریخ ، شهری استراتژیك بوده است.در عهد قدیم کتاب مقدس نیز چندین بار به نبردهای رخ داده در این محل اشاره شده است.
از سوی دیگر این کلمه در واژه نامه های آمریكایی مانند فرهنگ وِبستِر به معنی نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان است .
همچنین بنا به آنچه در باب شانزدهم مكاشفات یوحنا در عهد جدید آمده است ، جنگی عظیم در این منطقه رخ می دهد و سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح (Anti Christ) می جنگند و سرنوشت نهایی آدمی بر روی كرۀ زمین به این نبرد بستگی دارد.
كشیشان بینادگرا معتقدند این جنگ ، نبردی هسته ای است و در این نبرد همه اعراب و ایران با کمک روسیه (به طور کلی مسلمانان) به اسرائیل هجوم خواهند برد.سپس ضد مسیح وارد خاورمیانه می شود و تندیس خود را در معبد یهودی نصب می كند واز همه جهان می خواهد كه آن را به جای خدا بپرستند.
در راستای این اعتقادات مكاتب جنبشها و فرقه هایی به وجود آمده است، اعضای این فرقه ها اعتقاد دارند كه وظیفه مهم آنان فراهم كردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) است. لذا برای نیل به این مقصود تضعیف نظامی اعراب (در اصل مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی و تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند.

مكتب صهیونیسم مسیحی

اعتقاد به فراهم آوردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) از عوامل به وجود آمدن مكتب صهیونیسم مسیحی و مبلغان انجیل می باشد، اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبۀ عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و اعتقاد دارند كه «دوباره تولد یافته می باشند» و فقط اینان اهل نجات خواهند بود و دیگران هلاك خواهند شد. از ویژگیهای ممتاز پیروان این مكتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهیونیسم می باشد و بنابه گفته برخی تعصب این مسیحیان به صهیونیسم بیش از صهیونیست های یهودی مقیم اسرائیل و آمریكا می باشد (كه به ایشان نام صهیونیسم مسیحی اطلاق می شود).
به اعتقاد این مكتب پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواستۀ مسیح را كه در تفاسیر انجیل قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده ، عملی نمایند. این جریان در پروتستانتیسم با عنوان «خواسته های مسیح» شهرت دارد.
عملی شدن این خواسته ها دارای هفت مرحله است که عبارتند از :
۱- مهاجرت یهودیان از سراسر جهان به سرزمین فلسطین(سرزمین موعود).
۲- تشکیل دولت یهودی اسرائیل در گستره ای از رودخانه نیل تا رودخانه فرات.
۳- موعظه شدن بنی اسرائیل توسط توسط کلیسا و انجیل برای روی آوردن به آئین مسیحیت.
۴- به بهشت رفتن تمام کسانی که به کلیسا ایمان آورده اند.
۵- سپری شدن دوران فلاکت و بدبختی مردم جهان به مدت هفت سال.
۶- تخریب مسجدالاقصی و قبه الصخره توسط یهودیان و ساختن معبد سلیمان به جای آنان و آغاز نبرد آرماگدون.
۷- شکست لشکریان ضدمسیح و استقرار پادشاهی مسیح در سرزمین مقدس.

نبرد آرماگدون و اسلام

از سوی دیگر در سالهای گذشته تبلیغات وسیعی در کشورهای اسلامی و مسلمانان صورت گرفته که پس از ظهور منجی مسلمانان درآخرالزمان ، سپاهیان اسلام در نبرد آرماگدون مقابل کفار و مشرکین و دشمنان اسلام خواهند جنگید. حتی برخی سعی دارند تا روایات و احادیث مختلف در خصوص آخرالزمان(مانند نبرد قرقیسیا) را به این نبرد نسبت دهند.
در این میان فرقه های انجیل گرا با استناد به این اصل که در نبرد آرماگدون سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح می جنگند ، با فشار بر دولتهای غربی، مسلمانان و سپاهیان اسلام به عنوان سپاهیان ضد مسیح معرفی می نمایند که برای ظهور مجدد مسیح و استقرار حکومت جهانی مسیح باید کلیه مسلمانان و کشورهای اسلامی از بین بروند.
رهبران مذهبی فرقه های پروتستان در سراسر جهان علی الخصوص در آمریكا واروپا كه به این مكتب نوظهور «خواسته های مسیح» اعتقاد دارند، در سالهای گذشته (پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) اعتقادات یاد شده را به شدت در جامعه آمریكا و اروپا تبلیغ كرده و در آمریكا در این زمینه صدها كتاب منتشر شده و فیلم های گوناگونی به نمایش در آمده اند.
به عنوان نمونه یک كشیش آمریكایی به نام «هال لیندسی» که از افراد مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی ایران می باشد ،كتابی را تحت عنوان «در پیشگوییهای انجیل، جای آمریكا كجاست ؟» تألیف نموده كه یكی از پر فروش ترین كتاب های سال ۲۰۰۱ در آمریكا به شمار آمده است. در این كتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بیان شده است. نویسنده در این كتاب اثبات نموده است كه دولت آمریكا جنگ آرماگدون را رهبری خواهد كرد و مخالفان مسیح در سراسر جهان را كه قبل از آغاز این جنگ باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان شده اند، شكست خواهد داد. اعتقاد به جنگ آرماگدون یکی از عوامل و دلایل پشت پرده آمریكا در حمله به عراق و سعی در عاری ساختن منطقه ی خاورمیانه از سلاح های هسته ای و فراهم آوردن شرایط برای راه انداختن این جنگ می باشد. در این جنگ انگلیس همكار آمریكا خواهد بود. دولت آمریكا در اوج جنگ سرد، موشك های هسته ای قاره پیمای خود را «شمشیرهای جنگ مقدس» نامیده بود. پیروان این مكتب در سالهای گذشته تبلیغ كرده اندكه عملیات توفان صحرا علیه عراق در سال ۱۹۹۱، حمله آمریکا به افغانستان ، تجاوز اخیر به عراق و اشغال این کشور ، حمله اسرائیل به لبنان و... فراهم كردن مقدمه ای برای جنگ آرماگدون بوده است.

Share/Save/Bookmark
مولف : علی صابونچی ,
 


۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۴:۲۲:۰۱
پيشنهاد ميدم همه ي نظرات در يك صفحه باشن، يا حداقل با رفتن به انتهاي صفحه بقيه ي نظرات بارگزاري بشن
ممنون
---------------------------
با تشکر از پیشنهاد شما
در حال حاضر از نظر فنی امکان این موضوع نمی باشد.
ان شاالله در تغییرات بعدی لحاظ خواهد شد.
ali
۱۳۹۲-۰۵-۲۹ ۱۸:۱۶:۰۵
salam motshakeram baradaran va khaharan aziz omid varam sar boland bashi
erfan
۱۳۹۲-۰۵-۱۸ ۱۲:۴۵:۲۸
کی گفته توهمه؟؟واقعیت داره
ن
۱۳۹۲-۰۵-۰۷ ۲۳:۰۷:۰۵
سلام.ارماگدون یه توهمه چون هیچ سند و مدرکی در موردش پیدا نشده.البته اوضاع وخیم اخرالزمان که بزرگان دینی ازشون حرف زدن رو کاملا قبول دارم چون مدرک دارن.
عبدالله
۱۳۹۲-۰۴-۱۹ ۰۹:۵۹:۵۵
سلام مطالب جالبی بود ممنون اینم یه نوع سیاسته وبهانه واسه کشتن ادمای غافل که واسه مردنشون اماده نیستن چون اونا امیدوارن همینجوری تسلیم میشن راستی رفیق ادمیت ما بسته به عقل مستقر در دلمونه اونم از ناحیه خدا فقط به غیر اسرافکارا ودروغگو داده میشه شب وروزی 50 ایه بخون من قول میدم راهشو پیدا کنی اگه شد سراغ منم بیاتازه نزدیک میشه ظهورش
فضایی
۱۳۹۲-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۶:۴۴
حالا ماباید درمقابل این جنگ چیکارکنیم
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۹:۲۶:۲۱
اميدوام همه ي حيله هاشون به خودشون برگرد
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۲-۲۴ ۱۴:۴۸:۲۰
ممنون- مطالب جالبی بود.
فقط صبر کنید ( در قران امده انسان عجول است)
وعده داده شده نزدیک است. انچه که در زمان ظهور حضرت مهدی رخ خواهد داد/ بی نظیر و شگفت انگیز خواهد بود. سلام بر مهدی عج
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۲-۲۴ ۱۴:۴۶:۴۲
ممنون- مطالب جالبی بود.
فقط صبر کنید ( در قران امده انسان عجولاست)
وعده داده شده نزدیک است. انچه که در زمان ظهور حضرت مهدی رخ خواهد داد/ بی نظیر - شگفت انگیز خواهد بود.
زمینی
۱۳۹۲-۰۲-۰۳ ۱۱:۲۰:۱۵
واقعا منتظر آقایی؟
آقا ...
ماهواره ها توی آسمان پرواز می کنن و آدما دیگه خیلی وقته که به معجزه و این حرف ها اعتقادی ندارن
ما آدما آدم نمی شیم
حرف همیشه همون حرف چرت خودمونه
فقط حرف خودمون
ناصر
۱۳۹۲-۰۱-۲۹ ۰۱:۴۴:۵۵
عالی بود-دارن یه جریان خودساخته درست میکنن-مسیحشونم همون رای خدای خورشیده که قراره ظهور کنه-واقعاکه ایناابلیسو درس میدن-حتما انیمیشن پت گات روببینین
دوست
۱۳۹۲-۰۱-۲۴ ۱۹:۲۶:۰۲
عالی بووووووووووووووووووووووووووووووود.خیلی ممنون
مولوی
۱۳۹۲-۰۱-۲۰ ۰۹:۳۰:۲۴
متشکرم بسیارعالی بود .
سارا
۱۳۹۲-۰۱-۱۹ ۱۶:۴۶:۳۲
ممنون که این مطلب رو آماده کردید
خسته نباشید
من از این مطلب در وب ام استفاده کردم
و پر طرفدار بود.
سجاد
۱۳۹۲-۰۱-۱۸ ۰۸:۵۹:۵۶
مطالب خوبی بود خسته نباشید سپاس