تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
 
۱۷۴
آرماگدون چیست ؟
كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 5

كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
در اصل این واژه نام منطقه ای است در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی واقع شده و در طول تاریخ ، شهری استراتژیك بوده است.در عهد قدیم کتاب مقدس نیز چندین بار به نبردهای رخ داده در این محل اشاره شده است.
از سوی دیگر این کلمه در واژه نامه های آمریكایی مانند فرهنگ وِبستِر به معنی نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان است .
همچنین بنا به آنچه در باب شانزدهم مكاشفات یوحنا در عهد جدید آمده است ، جنگی عظیم در این منطقه رخ می دهد و سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح (Anti Christ) می جنگند و سرنوشت نهایی آدمی بر روی كرۀ زمین به این نبرد بستگی دارد.
كشیشان بینادگرا معتقدند این جنگ ، نبردی هسته ای است و در این نبرد همه اعراب و ایران با کمک روسیه (به طور کلی مسلمانان) به اسرائیل هجوم خواهند برد.سپس ضد مسیح وارد خاورمیانه می شود و تندیس خود را در معبد یهودی نصب می كند واز همه جهان می خواهد كه آن را به جای خدا بپرستند.
در راستای این اعتقادات مكاتب جنبشها و فرقه هایی به وجود آمده است، اعضای این فرقه ها اعتقاد دارند كه وظیفه مهم آنان فراهم كردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) است. لذا برای نیل به این مقصود تضعیف نظامی اعراب (در اصل مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی و تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند.

مكتب صهیونیسم مسیحی

اعتقاد به فراهم آوردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) از عوامل به وجود آمدن مكتب صهیونیسم مسیحی و مبلغان انجیل می باشد، اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبۀ عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و اعتقاد دارند كه «دوباره تولد یافته می باشند» و فقط اینان اهل نجات خواهند بود و دیگران هلاك خواهند شد. از ویژگیهای ممتاز پیروان این مكتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهیونیسم می باشد و بنابه گفته برخی تعصب این مسیحیان به صهیونیسم بیش از صهیونیست های یهودی مقیم اسرائیل و آمریكا می باشد (كه به ایشان نام صهیونیسم مسیحی اطلاق می شود).
به اعتقاد این مكتب پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواستۀ مسیح را كه در تفاسیر انجیل قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده ، عملی نمایند. این جریان در پروتستانتیسم با عنوان «خواسته های مسیح» شهرت دارد.
عملی شدن این خواسته ها دارای هفت مرحله است که عبارتند از :
۱- مهاجرت یهودیان از سراسر جهان به سرزمین فلسطین(سرزمین موعود).
۲- تشکیل دولت یهودی اسرائیل در گستره ای از رودخانه نیل تا رودخانه فرات.
۳- موعظه شدن بنی اسرائیل توسط توسط کلیسا و انجیل برای روی آوردن به آئین مسیحیت.
۴- به بهشت رفتن تمام کسانی که به کلیسا ایمان آورده اند.
۵- سپری شدن دوران فلاکت و بدبختی مردم جهان به مدت هفت سال.
۶- تخریب مسجدالاقصی و قبه الصخره توسط یهودیان و ساختن معبد سلیمان به جای آنان و آغاز نبرد آرماگدون.
۷- شکست لشکریان ضدمسیح و استقرار پادشاهی مسیح در سرزمین مقدس.

نبرد آرماگدون و اسلام

از سوی دیگر در سالهای گذشته تبلیغات وسیعی در کشورهای اسلامی و مسلمانان صورت گرفته که پس از ظهور منجی مسلمانان درآخرالزمان ، سپاهیان اسلام در نبرد آرماگدون مقابل کفار و مشرکین و دشمنان اسلام خواهند جنگید. حتی برخی سعی دارند تا روایات و احادیث مختلف در خصوص آخرالزمان(مانند نبرد قرقیسیا) را به این نبرد نسبت دهند.
در این میان فرقه های انجیل گرا با استناد به این اصل که در نبرد آرماگدون سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح می جنگند ، با فشار بر دولتهای غربی، مسلمانان و سپاهیان اسلام به عنوان سپاهیان ضد مسیح معرفی می نمایند که برای ظهور مجدد مسیح و استقرار حکومت جهانی مسیح باید کلیه مسلمانان و کشورهای اسلامی از بین بروند.
رهبران مذهبی فرقه های پروتستان در سراسر جهان علی الخصوص در آمریكا واروپا كه به این مكتب نوظهور «خواسته های مسیح» اعتقاد دارند، در سالهای گذشته (پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) اعتقادات یاد شده را به شدت در جامعه آمریكا و اروپا تبلیغ كرده و در آمریكا در این زمینه صدها كتاب منتشر شده و فیلم های گوناگونی به نمایش در آمده اند.
به عنوان نمونه یک كشیش آمریكایی به نام «هال لیندسی» که از افراد مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی ایران می باشد ،كتابی را تحت عنوان «در پیشگوییهای انجیل، جای آمریكا كجاست ؟» تألیف نموده كه یكی از پر فروش ترین كتاب های سال ۲۰۰۱ در آمریكا به شمار آمده است. در این كتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بیان شده است. نویسنده در این كتاب اثبات نموده است كه دولت آمریكا جنگ آرماگدون را رهبری خواهد كرد و مخالفان مسیح در سراسر جهان را كه قبل از آغاز این جنگ باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان شده اند، شكست خواهد داد. اعتقاد به جنگ آرماگدون یکی از عوامل و دلایل پشت پرده آمریكا در حمله به عراق و سعی در عاری ساختن منطقه ی خاورمیانه از سلاح های هسته ای و فراهم آوردن شرایط برای راه انداختن این جنگ می باشد. در این جنگ انگلیس همكار آمریكا خواهد بود. دولت آمریكا در اوج جنگ سرد، موشك های هسته ای قاره پیمای خود را «شمشیرهای جنگ مقدس» نامیده بود. پیروان این مكتب در سالهای گذشته تبلیغ كرده اندكه عملیات توفان صحرا علیه عراق در سال ۱۹۹۱، حمله آمریکا به افغانستان ، تجاوز اخیر به عراق و اشغال این کشور ، حمله اسرائیل به لبنان و... فراهم كردن مقدمه ای برای جنگ آرماگدون بوده است.

Share/Save/Bookmark
مولف : علی صابونچی ,
 


میر اقا
۱۳۹۱-۰۷-۱۹ ۱۵:۱۱:۳۵
مطالب خوبی داشت
ابوذر
۱۳۹۱-۰۷-۱۶ ۰۸:۱۶:۵۱
از لحاظ محتوا نسبتا خوب بود ولی غلط های ویرایشی داشت
شادی
۱۳۹۱-۰۷-۰۹ ۱۳:۵۸:۵۷
salam mamnoon khoob bood be etelaatam ezafe shod.
sevda
۱۳۹۱-۰۶-۳۰ ۱۵:۰۶:۱۱
سلام
مطلب بسیار مفیدی بود.
سپاسگذارم
اشرفی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۳:۱۷
سلام خسته نباشید
از بابت اطلاعاتی که دادید از شما تشکر میکنم.
موفففففففففففففففففففففق باشید
مهدی
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۰:۴۴:۱۰
village2010.blogfa.com
به نظر من تو 21دسامبر2012 به سوریه حمله میشه و نبرد آرماگدون شروع میشه و تو اون جنگ ایران و روسیه که حامیان اصلی سوریه هستن صددرصد شرکت دارن.
makoran
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۴:۴۸:۵۱
عالي وكامل بود
مجید
۱۳۹۱-۰۶-۰۲ ۱۲:۱۲:۰۵
سلام ممل
یه مثال خوب هست که میگه نیاز نیست همه سیگار بکشن تا دیوار سیاه بشه
اگه یکی تو اتاق یه کنده درخت بسوزونه اتاق خیلی سیاه تر میشه
محمد قیس
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۰۴:۵۲:۲۶
میشه در این باب از متون اسلامی (قرآن و حدیث) چیزی بفرماید و مقصد غیر مسیح که به خاور میانه میاید و تندیس خود را در معبد یهودی نصب میکند کیست و در صورت موفقیت مسلمانان این چطور ممکن است پاسخ آنرا در ایمل ارسال بفرماید؟
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۳:۱۰:۵۵
همه ادیان اگر واقعا الهی باشن منشا واحد دارن و خدا تعیین کننده نهایت و نتیجه است .احمقانه ترین حرف این ادعاست که کسی که واقعا خدا رو می شناسه بخواد با دینهای غیر دن خودش مخالف باشه مسلمانی که ضد مسیح باشه یا یهودی که ضد اسلام باشه کافره و نمی تونه ادعای دینداری کنه چطور ممکنه وقتی همه ادیان در پی هم و برای تکمیل هم اومدن و دقیقا هم تا زمانی که انسانها بهشنیاز داشتن بخوان ضد همباشن .یعنی واقعا منو شمای مسلمان اگر موسی و عیس و ابراهیم رو قبولنداشته باشیم می تونیم بگیم محمد رو باور داریم ؟محمدی که ادیان قبلی رو تکمیل کرد؟و ایا یک یهودی مومن یا مسیحی مومن واقعی میتونه به بهانه دینش به من مسلمون ازار برسونه ؟یه معدله ساده یه دودوتا چهار تاری ساده اخلاقی این نتیجه رو می ده که هرگز مومنین واقعی تحت هیچ شرایطی رو درروی هم در نمیان و انچه الان به عنوان مکاتب الهای بروز می کنه که ازتوش یه چیزی مثل منافقین القاعده فراماسونرها و صهیونیسم در میاد اصلا ربطیبه دین نداره و برای سر پوش گذاشتن به خواسته های قدرت ظلبانه مادی یه عدهخاص هست.فیلمها هم فیلمن کم میشه بهشون استناد کرد .توصیه می کنم کتاب یا فیلم کد داورنچی رو تهیه کنید متوجه می شید همه دنیا سر کارن برای اهداف یه عده خاص
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۶:۱۶:۰۲
صهیونیست که همان نوادگان صهیون پسر سامری هستندکه در زمان حضرت موسی گوساله پرستی رو رواج داد؛اینها در دویست سال گذشته بخصوص قبل ازجنگ جهانی دوم تلاش کردن یک کشور تشکیل بدن تابتونن یواش اعتقادات خودشون رو به دنیا القاکنند شایدغیرباورانه باشه خودشون شروع کننده آتش جنگ جهانی بودن باعناصری که تودولت نازی داشتند تامظلوم نمایی کنندتا راه برای تاسیس کشورشون باز بشه ازطرفی دیگر چراخاورمیانه علتش اینکه بعداز کشف نفت دراین منطقه به فکردست درازی به این ثروت خدادادی مسلمانها افتادن تا بتونن قدرت بیشتری تودنیاداشته باشند اما انقلاب ایران همه معادلاتشون رو بهم زد؛بهجرات میشه گفت صدای ناقوس فروپاشی صهیونیست ها بعدازبهارعربی بلندشده؛ یامهدی ادرکنی
فاطمه
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۳:۰۱:۳۹
فقط میتونم بگم:اللهم عجل لولیک الفرج.
دعا کنیم واسه ظهورش رفقا
صلوات،اول و آخر دعاهاتون فراموش نشه.دعامونو کادو پیچش کنیم و بفرستیمش بالا.
یا علی...
شبعا
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۵:۵۷:۱۶
ما که خوشحالیم. یهود نجات می یابد
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۳:۵۱
خیلی کامل بود مرسیی
هانی
۱۳۹۱-۰۵-۰۱ ۲۰:۰۷:۱۳
سلام اقا خیلی مطلبت خوب بود!!
راستیتش من یه متال بازم!!اونم از نوع بلک متالش!!
اما خیلی حال کردم
حتی با نظراتتون!