تشدید ایران‌هراسی از سوی امریکا و اسرائیل
تشدید ایران‌هراسی از سوی امریکا و اسرائیل
یک کارشناس سياسي مي گويد، امريکا و اسرائيل براي توجيه تهديدها و تحريم‌هاي غيرقانوني‌شان عليه جمهوري اسلامي، ايران هراسي را تشدید کرده است.
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب: 866

دکتر اسماعيل سلامي در مقاله‌اي که در وب‌سايت پرس تي وي منتشر شد، نوشت: "امريکا به منظور توجيه تهديدها و تحريم‌هاي غيرقانوني‌اش، آشکارا برنامه نظام مند ايران‌هراسي را در امريکا و ديگر مناطق جهان راه انداخته است. در اين کمپين ايران‌هراسي، شماري از گروه‌ها و احزاب از جمله تي پارتي، نو محافظه کاران و آيپک فعالانه حضور دارند."

سلامي امريکا و اسرائيل را "دو روي سکه" دانست و افزود، واشنگتن و تل آويو جبهه‌اي متحد عليه ايران تشکيل داده‌اند.

اين کارشناس سياسي افزود، امريکا با کمک متحدانش از جمله عربستان سعودي، قطر و اسرائيل، مصمم است افکار عمومي جهانيان را شستشوي مغزي دهد و به آن‌ها بقبولاند که ايران به دنبال ساخت تسليحات اتمي است و تهران را به عنوان خطري براي امنيت جهاني به تصوير بکشد.

سلامي در اين مقاله به حملات تروريستي با پرچم‌هاي دروغين (گمراه کننده) در مناطق مختلف جهان به عنوان بخشي از تلاش امريکا و اسرائيل براي بدنام کردن ايران اشاره کرد که در پي آن تل آويو "لفاظي‌هاي جنگ‌طلبانه عليه جمهوري اسلامی را افزايش داده است."

به دنبال حمله مرگبار روز ۱۸ جولاي به توريست‌هاي اسرائيلي در بلغارستان، جان بولتون نماينده پيشين امريکا در سازمان ملل، بيهوده و بي جا ايران را مقصر قلمداد کرد و از تل آويو خواست به تلافي اين حمله، به جمهوري اسلامي حمله کند.

وي گفت: "زمان آن فرا رسيده که کشور يهودي (اسرائيل) دست از تهديد بردارد و اقدامي انجام دهد."

سلامي در پايان مي‌نويسد: " تهديد واقعي در جهان توسط آن دسته از جنگ‌طلبان واشنگتن ايجاد و اعمال مي‌شود که اوضاع در راستاي منافع خود در منطقه تغيير مي‌دهند و نيز [تهديد واقعي در جهان] از سوي رژيم صهيونيستي است که در سايه جنگ عليه ايران، از اين گونه تجاوز بهره برداري خواهد کرد؛ البته اگر آن‌ها از اين محاربه جان به در برند."

Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی