افزایش آزار دانش‌آموزان مسلمان در کالیفرنیا
افزایش آزار دانش‌آموزان مسلمان در کالیفرنیا
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگترین سازمان حامی حقوق مسلمانان آمریکا، با انتشار گزارشی از آمار بالای آزار و تبعیض علیه دانش‌آموزان مسلمان در مدارس ایالت کالیفرنیا خبر داد.
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 6142
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری CAIR؛ نتایج این گزارش نشان داد که دانش‌آموزان مسلمان دو برابر بیشتر از میانگین ملی مورد آزار و تبعیض هستند.
این گزارش با عنوان «آزار و اذیت دانش‌آموزان مسلمان و جنبشی استوار برای ریشه‌کن کردن آن» نتیجه مصاحبه با بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز مسلمان ۱۱ تا ۱۸ ساله محصل در مدارس سراسر کالیفرنیا است.
بنابر این گزارش، ۵۳ درصد دانش‌آموزان صرفاً به دلیل مسلمان بودن در مدرسه هدف تحقیر، اهانت و بی‌احترامی قرار می‌گیرند. ۲۶ درصد در فضای مجازی هدف قرار می‌گیرند و ۵۷ درصد نیز شاهد اظهارات اهانت‌آمیز همکلاسی‌های خود علیه اسلام و مسلمانان در فضای مجازی هستند.
۳۶ درصد دانش‌آموزان دختر نیز گفته‌اند که دانش‌آموزان حجاب آنان را می‌کشند و با آن‌ها خشونت‌آمیز رفتار می‌کنند.
همچنین اظهارات آزاردهنده معلمان، کارکنان و مسئولان مدارس درباره دین اسلام افزایش یافته است.
نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که دانش‌آموزان مسلمان هر روز مجبور به تحمل بار سنگینی در مدارس خود هستند و مجبورند با مشکلات ناشی از اسلام‌هراسی که به دلیل سیاست‌های رئیس‌جمهور وقت شکل قانونی گرفته، مواجه شوند.
مروا رفاهی، وکیل حقوق مدنی و مولف اصلی این گزارش اعلام کرد: نمی‌توان تأثیر منفی رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ و انتخاب ترامپ بر وضعیت دانش‌آموزان مسلمان در مدارس را نادیده گرفت. مهم است که به حمایت خود برای داشتن محیط‌های آموزشی عاری از دشمنی و تبعیض ادامه دهیم.
در این گزارش توصیه‌هایی نیز به کنگره، ناشران کتاب‌های درسی، مدارس و والدین برای ایجاد فضایی امن برای همه دانش‌آموزان در مدارس ارائه شده است/
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا