بررسی اسلام هراسی در اروپا از سوی ترکیه
بررسی اسلام هراسی در اروپا از سوی ترکیه
تحقیقات در مورد حملات ناشی از اسلام‌هراسی علیه مسلمانان در کشورهای غربی به زودی از سوی یک کمیته پارلمانی ترکیه آغاز می‌شود.
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب: 6331
به گزارش «آرماگدون» ، یک کمیته در پارلمان ترکیه در نظر دارد از روز ۱۹ دی ماه با بررسی وضعیت کشورهای اروپایی که اسلام‌هراسی در آن‌ها شایع‌تر است مانند آلمان، اتریش، فرانسه و بلژیک، وقایع مرتبط با اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در کشورهای اروپایی بررسی کند.
پس از انجام تحقیقات، گزارش کاملی در این رابطه منتشر خواهد شد. این کمیته از این کشورها بازدید و با مسؤولان مربوطه دیدار خواهند کرد و حملات اسلام‌ستیزانه در این کشورها را ریشه‌یابی خواهند کرد.
همچنین مصاحبه‌هایی با قربانیان این حملات انجام خواهد شد و نحوه واکنش آنان و انتظاراتشان بعد از این وقایع بررسی خواهد شد.
این کمیته همچنین با کارشناسان، موسسات عمومی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی برای تکمیل این گزارش مشورت خواهد کرد.
بیش از ۲۸۰۰ مورد حمله ناشی از اسلام‌هراسی در سال ۲۰۱۶ در کشورهای غربی ثبت شد. در سال ۲۰۱۷، این حملات از ۳۰۰۰ مورد تجاوز کرد.
گزارش‌ها از افزایش حملات علیه مسلمانان و اماکن اسلامی در کشور آلمان از سال ۲۰۱۵ خبر می‌دهد به طوریکه در این مدت ۶۰ مسجد مورد حمله قرار گرفته است.
در بلژیک ۶۰ درصد مردم مسلمانان را به عنوان تهدیدی برای کشورشان تلقی می‌کنند. فرانسه یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان اسلام‌هراسی را دارند.
در هلند، گروه‌های اسلام‌ستیز مساجد و اماکن اسلامی را هدف قرار می‌دهند و در انگلیس به ویژه لندن، مسلمانان به ویژه زنان مسلمان هدف حملات اسلام‌ستیزانه هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا