تلاش دختر مسلمان آمریکایی برای تبدیل شدن به اولین مجری محجبه
داخلی صفحه آخر خبر
تلاش دختر مسلمان آمریکایی برای تبدیل شدن به اولین مجری محجبه
نور تاجوری که از کودکی آرزو داشت خبرنگار شود، به عنوان یک بانوی مسلمان آمریکایی تلاش می‌کند که اولین گوینده محجبه تلویزیون آمریکا شود و تصاویر نادرستی را که از بانوان مسلمان در رسانه‌ها نشان داده می‌شود، به چالش بکشد.
دوشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۰۰
کد مطلب: 3480
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از هافینگتن پست، نور تاجوری که اکنون به عنوان یک خبرنگار مسلمان فعالیت می‌کند، در این باره گفت: از کودکی می‌دانستم که می‌خواهم یک گزارشگر تلویزیونی شوم و شیوه خودم را برای تعریف کردن وقایع داشتم.
وی افزود: هنگامیکه شروع به پوشیدن حجاب کردم باز هم می‌خواستم که یک گزارشگر شوم.
این خبرنگار آمریکایی ـ لیبیایی تأکید کرد: من با غلبه بر مشکلات ناشی از هویت خود به عنوان یک کودک مسلمان در آمریکا، اشتیاق زیادی برای گفتن وقایع خوب و پرسیدن سؤالات خوب را داشتم.
وی افزود: نام من نور و پسوند آن «الهدی» است و معنای آن «نور هدایت‌کننده» است. این نام برای من بسیار الهام‌بخش بوده است.
تاجوری ۲۱ ساله سرانجام پس از راه‌اندازی یک پویش در رسانه‌های اجتماعی با عنوان «بگذارید نور بدرخشد» (#LetNoorShine) در سال ۲۰۱۲ توانست به آرزوی خود دست یابد و دیگران را به دنبال کردن رؤیاهایشان ترغیب کند.
وی افزود: من این پویش را زمانی شروع کردم که می‌خواستم صدای خود را که می‌خواهم یک خبرنگار و گوینده محجبه در تلویزیون آمریکا باشم به دیگران برسانم.
تاجوری که با افتخار حجاب بر سر می‌گذارد؛ در صفحه فیس‌بوکش بیش از ۸۹ هزار حامی دارد.
جاستین لاو، مدیر رادیو سی‌بی‌اس آمریکا که نحوه گزارش تاجوری را سال‌ها قبل در روز جهانی ایدز پسندید، به وی پیشنهاد کارآموزی در این رادیو داد. در آن زمان تاجوری ۱۸ ساله و دانشجوی رشته خبرنگاری بود.
نور تاجوری می‌گوید: پس از دریافت این پیشنهاد، شب قبل از اجرا نماز خواندم و از خدا طلب کمک کردم.
پذیرفته شدن در این دوره کارآموزی نقطه شروع موفقیت تاجوری بود و مسیر زندگی او را تغییر داد. پس از آن پویش خود با نام «بگذارید نور بدرخشد» را راه‌اندازی کرد و توانست صدای خود را به گوش همه برساند.
Share/Save/Bookmark