تأسیس مسجد، حق قانونی مسلمانان آلمان
تأسیس مسجد، حق قانونی مسلمانان آلمان
اولاف زیمرمان، رئیس شورای فرهنگی آلمان اظهار کرد: اگر مسلمانان مجاز به ایجاد مساجد هستند، هیچ لطفی در کار نیست، این حقی است که از قانون اساسی برای آن‌ها حاصل می‌شود.
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۵
کد مطلب: 6342
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ اولاف زیمرمان، رئیس شورای فرهنگی آلمان می‌گوید برای وضع قوانین مشترک با هدف تحقق همزیستی مسالمت‌آمیز در آلمان باید مذاکره کنیم و در حال حاضر شرایط بهتری برای همزیستی وجود دارد.
سایت اسلامیک در این زمینه گزارش داد: زیمرمان خواستار گفت‌و‌گوی گروه‌ها درباره قوانین و ارزش‌های مشترک در جامعه است. وی گفت: اصطلاح «یک فرهنگ حاکم» از میان رفته است، با این حال بحث در مورد آنچه که جامعه را حفظ می‌کند، مهم است. اگر می‌خواهیم مردم منظور ما از یکپارچگی فرهنگی را درک کنند، باید در مورد آن بحث و گفت‌وگو کنیم.
زیمرمان افزود: برای مثال بازخوانی درس‌های تاریخ برای ما مهم است، حتی برای کسانی که با پیوستن به این کشور مسئولیت بخشی از تاریخ آن را بر عهده می‌گیرند. هیچ مهاجری در آلمان نمی‌تواند بگوید که در کشورش یهودی‌ستیزی ارزش فرهنگی است و این چیزی است که او با خود به آلمان آورده است.
این کارشناس همچنین بر ارزش تحمل مذهبی تأکید کرد و گفت: اگر مسلمانان مجاز به ایجاد مساجد هستند، هیچ لطفی در کار نیست، این حقی است که از قانون اساسی برای آن‌ها حاصل می‌شود.
رئیس شورای فرهنگی آلمان یادآور شد: محدودیت وقتی اجرا می‌شود که مردم سعی می‌کنند ارزش‌های اساسی را که ما خودمان به آن دست یافته‌ایم، تضعیف کنند. در عین حال اشتباه است که تظاهر کنیم که بین فرهنگ مسیحی و مسلمان تفاوت وجود ندارد.مهم‌تر این است که برای داشتن قوانین مشترک با هم مذاکره کنیم.
به گفته زیمرمان همزیستی گروه‌های مذهبی در آلمان بهتر شده است، این امر در گذسته‌های نه چندان دور متفاوت بود. پنجاه سال پیش اگر یک خانواده کاتولیک به یک روستای پروتستان می‌آمدند، یک شوک فرهنگی محسوب می‌شد، هر چند هنوز هم برای بسیاری از مسیحیان سخت است که مسلمانان بخواهند با اعتقادات مذهبی خود زندگی کنند.
Share/Save/Bookmark