درخواست حزب راست‌گرای دانمارک برای ممنوعیت ساخت مساجد
درخواست حزب راست‌گرای دانمارک برای ممنوعیت ساخت مساجد
نماینده حزب مردم دانمارکی (DPP) در پارلمان این کشور خواستار برگزاری نماز در انبارها و ممنوعیت ساخت مساجد جدید در این کشور شد.
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 6325
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری عرب نیوز؛ مارتین هنریکسن (Martin Henriksen)، سخنگوی حزب افراطی و ضد مهاجرت «مردم دانمارک» در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: انجام اعمال عبادی توسط مسلمانان در صورتی پذیرفته است که در مکان‌های معمولی بدون مناره مانند دفاتر و انبارها برگزار شود.
وی گفت: ما در برابر نمادهای تفرقه‌انداز در جامعه و کسانی که قصد دارند خود را از جامعه جدا کنند، می‌ایستیم.
این حزب خواستار ممنوعیت ساخت مساجد جدید در دانمارک شد.
کریس دویل (Chris Doyle)، مدیر شورای درک متقابل اعراب و بریتانیا (CAABU)، در این باره گفت: برگزاری نماز در انبارها و ممنوعیت ساخت مساجد با وجود کلیساها و معابد در دانمارک دیدگاهی یکجانبه‌گرایانه است زیرا همه این مکان‌های عبادی نماد یک مذهب هستند که پیروان آن‌ها به صورت مسالمت‌آمیز در این کشور زندگی می‌کنند.
وی با بیان این که متمایز کردن مساجد کار اشتباهی است و باعث می‌شود مسلمانان احساس کنند شهروند درجه دوم در این کشور هستند، تاکید کرد: مناره مساجد نباید به عنوان نماد تفرقه‌انداز دیده شود.
دویل افزود: اظهارات این حزب در مورد مساجد تنها به جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان دامن خواهد زد که در اروپا رو به افزایش است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا