ادامه اعتراضات جهانی علیه اقدام ترامپ
هزاران نفر از مردم اروپا به خیابان‌ها آمدند؛
ادامه اعتراضات جهانی علیه اقدام ترامپ
هزاران نفر از مردم سراسر اروپا با راهپیمایی در خیابان‌های شهرهایشان، اعتراض خود را نسبت به تصمیم بحث‌برانگیز دولت آمریکا در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 6246
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ تظاهرات‌ متعددی در سوئیس، آلمان، هلند و سوئد برگزار شد و معترضان با سردادن شعار همبستگی با فلسطینیان ، پرچم این کشور را حمل می‌کردند.
در ژنو، معترضان در مقابل سازمان ملل جمع شده و اعتراض خود را نسبت به این اقدام اعلام کردند. معترضان با سردادن شعارهایی علیه ترامپ و رژیم اسرائیل، بنرهایی حمل می‌کردند که بر روی آن‌ها شعار «فلسطین آزاد، پایان اشغالگری اسرائیل» نوشته شده بود.
صدها نفر نیز با در دست داشتن بنرهایی با مضامین «دست از قدس بردارید»، «قدس پایتخت فلسطین است» و «نه، قدس را به شما نمی‌دهیم»، در مقابل ساختمان دادگاه بین‌المللی لاهه جمع شدند.
در استکهلم، پایتخت سوئد، بیش از ۲۰۰۰ معترض به سمت سفارت آمریکا تظاهرات کرده و شعار «آزادی فلسطین» را سر داده بودند.
«درور فیلر»، فعال یهودی سوئدی، یکی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با بیان اینکه قدس شهر مقدس مسلمانان، یهودیان و مسیحیان است، اقدام ترامپ را محکوم کرد.
شهرهای آلمان از جمله دورتمند و برمن نیز شاهد راهپیمایی معترضانی بودند که این اقدام را نقض حقوق بشر می‌خواندند.

شهرهای کانادا صحنه تظاهرات علیه تصمیم ترامپ شد
صدها فلسطینی و حامیان آنها روز شنبه از مقابل سفارت آمریکا تا سفارت اسرائیل در شهر اوتاوا راهپیمایی کردند و از دولت کانادا خواستند به ترامپ فشار آورد تا از تصمیم خود منصرف شود.
صدها معترض دیگر نیز در شهر تورنتو مقابل کنسولگری آمریکا تجمع کرده و به تصمیم ترامپ اعتراض کردند. معترضان با پرچم های فلسطینی خیابان را پوشاندند و شعار «فلسطین آزاد» در فضا طنین انداز شد.
تظاهرات دیگری در شهرهای وینزور و اونتاریو هم برگزار شد.
وزارت خارجه کانادا نیز اعلام کرد که این کشور قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت نمی شناسد.
تغییر ناگهانی سیاست آمریکا در قبال قدس، تظاهرات‌های متعددی را نیز در دیگر کشورها از جمله فلسطین، ترکیه، مصر، اردن، تونس، الجزایر، عراق، ایران و دیگر کشورهای اسلامی سبب شده است.

تظاهرات در تل‌آویو همزمان با سایر نقاط جهان
همزمان با اعتراضات مردمی در سراسر جهان علیه ادامه اشغالگری‌ها در سرزمین‌های فلسطینی، در داخل سرزمین‌های اشغالی نیز هزاران اسرائیلی نیز با برپایی تظاهرات در شهر تل آویو نسبت به فساد دولتی و عملکرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.
هزاران اسرائیلی روز شنبه در شهر تل آویو تظاهرات کردند تا اعتراض خود را نسبت به فساد دولتی و عملکرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اعلام نمایند.
با تحقیقات قضایی به اتهام مشارکت در دو پرونده فساد مالی روبرو است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا