با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
۱۲۳۴
افزایش نگران کننده خشونت‌های ضد اسلامی پس از سخنرانی اخیر ترامپ
ظهارات نسنجیده، نژاد پرستانه و اسلام ستیزانه اخیر دونالد ترامپ یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، باعث افزایش نگران کننده و بی سابقه خشونت و اقدامات خصومت آمیز علیه مسلمانان آمریکا شده است.
تیراندازی در کالیفرنیا؛ معضلی اجتماعی یا حربه‌ای برای اسلام‌ستیزی
مدت‌های مدیدی است که آمریکا با معضل خشونت و حملات مسلحانه مواجه است؛ معضلی که در ایالت کالیفرنیا با تیراندازی به مرکز نگهداری معلولان در سن برناردیو نیز مشاهده شد.
«برنی سندرز» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ٢٠١۶ آمریکا
«برنی سندرز» که پیشینه خانوادگی یهودی دارد، در زمان اعلام نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست‌جمهوری ٢٠١۶ آمریکا اشاره کرد که علیه اسلام‌هراسی و نژادپرستی در کنار مسلمانان خواهد ایستاد. اظهارات او در این‌باره چیزی بیش از یک بیانیه شخصی بود.
اسلام هراسی در ترکیه، از دیروز تا امروز
رویکرد ترکیه به اروپا از منظر آتاترک وداع با اسلام محسوب می شد. او با این رویکرد سعی داشت تا اصلی ترین مانع اروپایی شدن ترکیه را که هویت اسلامی بود از ملت ترکیه سلب کند.
بیست جمله از رهبر معظم انقلاب درباره عزاداری سیدالشهدا(ع)
رهبر معظم انقلاب می فرمایند: تحقیقاً یکی از مهمترین امتیازات جامعه شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که جامعه شیعه، برخوردار از خاطره عاشوراست.
پناهنجویان مسلمان اویغور، قربانی منافع اقتصادی کشورها می شوند
در بازگرداندن بیش از 100 مسلمان اویغوری که به دنبال پناهندگی بودند، تایلند تسلیم فشار پکن شد.
جایگاه جهاد در اسلام
۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۰
به تعبیر دیگر حمایت از مظلومان در مقابل ظالمان در اسلام یک اصل است که باید مراعات شود، حتى اگر به جهاد منتهى گردد، اسلام اجازه نمى دهد مسلمانان در برابر فشارهایى که به مظلومان جهان وارد مى شود بیتفاوت باشند، و این دستور یکى از ارزشمندترین دستورات اسلامى است که از حقانیت این آیین خبر مى دهد.
از حجاب تا ریش؛ مشکل شماره یک تاجیکستان چیست؟
اگرچه کارشناسان تأکید می‌کنند مشکل شماره یک تاجیکستان حجاب و ریش نیست، اما معرکه گسترده علیه نمادهای اسلامی این پندار را در ذهن زنده می‌کند که چرا این موضوع این قدر مهم شده است؟ آیا تاجیکستان غیر از این مشکل دیگری ندارد؟
سرکوب مسلمانان چین به کجا خواهد انجامید؟
«ریچارد جواد حیدریان» تحلیلگر مسائل آسیا در یادداشتی که وبسایت الجزیره انگلیسی منتشر کرده است به سابقه مقابله حکومت چین با مسلمانان اویغور و پیامدهای این تقابل پرداخته است.
میراث آل سعود در گسترش اسلام‌هراسی
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۴
دوگانه غربی-صهیونیستی با بهره‌گیری از بی‌خردی و حماقت خاندان سعود در گسترش وهابیت، تخریب اسلام واقعی و اسلامی که به صلح و برابری توصیه می‌کند، اسلام‌هراسی را ابزاری برای پیشبرد اهداف راهبردی خود می‌دانند و هیات حاکمه سعودی مهره اصلی در این شطرنج محسوب می‌شود.
چشم صهيون
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۵
جاسوسي از ديرباز در زمان صلح و جنگ نقش مهمي در زندگي بشر ايفا كرده است و سابقه آن به قدمت تاريخ بازمي‎گردد. معروف است كه جاسوسي، دومين پيشه قديمي جهان است. جاسوسي نه تنها در زمان جنگ، بلكه در زمان صلح نيز براي اقتصاد، سياست خارجي و روابط بين‎المللي‎ كشور‎ها مهم و محوري است و به‎صورت سازمانيافته از ابتداي ...
اسلام هراسی و ریشه های آن در غرب
۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۴
جنبش های افراطی راست گرا در غرب بر پایه ارزش هایی که غرب از آن حمایت می کند ، تشکیل می شود . باید توجه داشته باشیم که این گروه ، خود به خود تشکیل نشده اند و مشخص است که از سوی کسانی سازمان دهی شده اند .
ایران هراسی، حربه شکست خورده استکبار
۱۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
تاریخ خشونت‌های خونبار و ننگین قدرت‌های استعماری غربی، از زمان کشف قاره آمریکا و قتل عام سرخ پوستان تا زمان استعمار نو و فرانو که مصادیق آن بی‌شمار است و بدون واسطه گری رسانه نمی‌توانست پنهان بماند. رسانه‌ها با بی‌اعتنایی به جوامع در اصطلاح توسعه نیافته، پرداختن بیش از حد به خود و اقدامات خود در برابر ...
«روباه» بهروز افخمی ، ادای دین به شهدای هسته ای
فیلم سینمایی «روباه» یازدهمین ساخته بهروز افخمی یکی از فیلم های اکران نوروزی است که از ۲۰ اسفند ماه به سرگروهی سینما فرهنگ اکران شده است. افخمی بعد از فیلم «روز شیطان» و گذشت ۲۱ سال، با فیلم «روباه» به ژانر جاسوسی بازگشته است.
دلیل اظهارات توهین‌آمیز اردوغان علیه ایران چیست؟
در حالی که جنگنده های عربستان سعودی و شماری دیگر از کشورهای منطقه از روز گذشته تاکنون مشغول بمباران کردن یمن هستند، رئیس جمهور ترکیه فرصت را مناسب دیده تا به اتهام زنی علیه ایران بپردازد. وی در حالی از تلاش ایران برای سلطه بر منطقه سخن گفته و از آن انتقاد می کند که خود طی چند سال اخیر، مهمترین عامل ...
ریشه اسلام‌ستیزی در غرب چیست؟
۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۵
4 حمله ثبت شده در چهل روز علیه مسلمانان در آمریکا، به علاوه فشار روحی و روانی علیه جامعه مسلمانان در غرب، از کجا نشأت می‌گیرد؟ آیا جنایت «چپل هیل» نباید بهانه‌ای برای دید دقیق‌تر نسبت به این نوع حوادث شود؟
"تک‌تیرانداز آمریکایی"؛ فیلم هالیوودی برای ترویج مسلمان‌کشی
نگاهی به فیلم "تک‌تیرانداز آمریکایی"؛ منطق فیلم همان ایدئولوژی جنگ طلبانه جناح راست افراطی آمریکاست، همان دیدگاهی که در قامت کوتاه‌ترین رئیس جمهور آمریکا (جرج بوش کوچک) بروز و ظهور یافت و بلندترین جنگ تاریخ معاصر را به وجود آورد.
«اسلام هراسی»؛ راهبرد جنبش عوام گرای آلمان
هدف و راهبرد گروه یا جنبش عوام گرای آلمان (پگیدا) این است که از فرصت و فضای پیش آمده پس از حمله ی تروریستی (دهشت افکنی) به نشریه ی فرانسوی «شارلی ابدو » استفاده کند تا به ناحق، اسلام را دینی معرفی کند که خشونت زاست و آلمان و غرب را در معرض تهدید قرار داده است.
تحلیلی بر رفتار دوگانه غرب در آيينه «شارلي ابدو»
روزنامه اطلاعات در نوشتاری در خصوص رفتار دوگانه غرب در خصوص حادثه شارلی ابدو نوشت:
اسلام هراسی یا اعلام جنگ علیه همه ادیان
استقبال نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اقدامات تبلیغی کاخ الیزه، ‌ترجمان نقش صهیونیزم و فراماسونری، به عنوان دو موج اسلام هراسی است که آتش آن با هیزم نفاق برآمده از وهابیت و سکولاریزم در جهان اسلام فراهم می‌شود
۱۲۳۴