حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
از حجاب تا ریش؛ مشکل شماره یک تاجیکستان چیست؟
اگرچه کارشناسان تأکید می‌کنند مشکل شماره یک تاجیکستان حجاب و ریش نیست، اما معرکه گسترده علیه نمادهای اسلامی این پندار را در ذهن زنده می‌کند که چرا این موضوع این قدر مهم شده است؟ آیا تاجیکستان غیر از این مشکل دیگری ندارد؟
سرکوب مسلمانان چین به کجا خواهد انجامید؟
«ریچارد جواد حیدریان» تحلیلگر مسائل آسیا در یادداشتی که وبسایت الجزیره انگلیسی منتشر کرده است به سابقه مقابله حکومت چین با مسلمانان اویغور و پیامدهای این تقابل پرداخته است.
میراث آل سعود در گسترش اسلام‌هراسی
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۴
دوگانه غربی-صهیونیستی با بهره‌گیری از بی‌خردی و حماقت خاندان سعود در گسترش وهابیت، تخریب اسلام واقعی و اسلامی که به صلح و برابری توصیه می‌کند، اسلام‌هراسی را ابزاری برای پیشبرد اهداف راهبردی خود می‌دانند و هیات حاکمه سعودی مهره اصلی در این شطرنج محسوب می‌شود.
چشم صهيون
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۵
جاسوسي از ديرباز در زمان صلح و جنگ نقش مهمي در زندگي بشر ايفا كرده است و سابقه آن به قدمت تاريخ بازمي‎گردد. معروف است كه جاسوسي، دومين پيشه قديمي جهان است. جاسوسي نه تنها در زمان جنگ، بلكه در زمان صلح نيز براي اقتصاد، سياست خارجي و روابط بين‎المللي‎ كشور‎ها مهم و محوري است و به‎صورت سازمانيافته از ابتداي ...
اسلام هراسی و ریشه های آن در غرب
۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۴
جنبش های افراطی راست گرا در غرب بر پایه ارزش هایی که غرب از آن حمایت می کند ، تشکیل می شود . باید توجه داشته باشیم که این گروه ، خود به خود تشکیل نشده اند و مشخص است که از سوی کسانی سازمان دهی شده اند .
ایران هراسی، حربه شکست خورده استکبار
۱۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
تاریخ خشونت‌های خونبار و ننگین قدرت‌های استعماری غربی، از زمان کشف قاره آمریکا و قتل عام سرخ پوستان تا زمان استعمار نو و فرانو که مصادیق آن بی‌شمار است و بدون واسطه گری رسانه نمی‌توانست پنهان بماند. رسانه‌ها با بی‌اعتنایی به جوامع در اصطلاح توسعه نیافته، پرداختن بیش از حد به خود و اقدامات خود در برابر ...
«روباه» بهروز افخمی ، ادای دین به شهدای هسته ای
فیلم سینمایی «روباه» یازدهمین ساخته بهروز افخمی یکی از فیلم های اکران نوروزی است که از ۲۰ اسفند ماه به سرگروهی سینما فرهنگ اکران شده است. افخمی بعد از فیلم «روز شیطان» و گذشت ۲۱ سال، با فیلم «روباه» به ژانر جاسوسی بازگشته است.
دلیل اظهارات توهین‌آمیز اردوغان علیه ایران چیست؟
در حالی که جنگنده های عربستان سعودی و شماری دیگر از کشورهای منطقه از روز گذشته تاکنون مشغول بمباران کردن یمن هستند، رئیس جمهور ترکیه فرصت را مناسب دیده تا به اتهام زنی علیه ایران بپردازد. وی در حالی از تلاش ایران برای سلطه بر منطقه سخن گفته و از آن انتقاد می کند که خود طی چند سال اخیر، مهمترین عامل ...
ریشه اسلام‌ستیزی در غرب چیست؟
۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۵
4 حمله ثبت شده در چهل روز علیه مسلمانان در آمریکا، به علاوه فشار روحی و روانی علیه جامعه مسلمانان در غرب، از کجا نشأت می‌گیرد؟ آیا جنایت «چپل هیل» نباید بهانه‌ای برای دید دقیق‌تر نسبت به این نوع حوادث شود؟
"تک‌تیرانداز آمریکایی"؛ فیلم هالیوودی برای ترویج مسلمان‌کشی
نگاهی به فیلم "تک‌تیرانداز آمریکایی"؛ منطق فیلم همان ایدئولوژی جنگ طلبانه جناح راست افراطی آمریکاست، همان دیدگاهی که در قامت کوتاه‌ترین رئیس جمهور آمریکا (جرج بوش کوچک) بروز و ظهور یافت و بلندترین جنگ تاریخ معاصر را به وجود آورد.
«اسلام هراسی»؛ راهبرد جنبش عوام گرای آلمان
هدف و راهبرد گروه یا جنبش عوام گرای آلمان (پگیدا) این است که از فرصت و فضای پیش آمده پس از حمله ی تروریستی (دهشت افکنی) به نشریه ی فرانسوی «شارلی ابدو » استفاده کند تا به ناحق، اسلام را دینی معرفی کند که خشونت زاست و آلمان و غرب را در معرض تهدید قرار داده است.
تحلیلی بر رفتار دوگانه غرب در آيينه «شارلي ابدو»
روزنامه اطلاعات در نوشتاری در خصوص رفتار دوگانه غرب در خصوص حادثه شارلی ابدو نوشت:
اسلام هراسی یا اعلام جنگ علیه همه ادیان
استقبال نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اقدامات تبلیغی کاخ الیزه، ‌ترجمان نقش صهیونیزم و فراماسونری، به عنوان دو موج اسلام هراسی است که آتش آن با هیزم نفاق برآمده از وهابیت و سکولاریزم در جهان اسلام فراهم می‌شود
توطئه ای دیگر از هالیوود برای تکمیل پروژه اسلام هراسی
بر کسی پوشیده نیست که هالیوود این سلاح پروپاگاندای غرب کاملاً در راستای اهداف شوم و اهریمنی صهیونیسم جنایتکار عمل می کند .
تذکرات ضروری برای راهپیمایان اربعین
برای اینکه این سفر و بخصوص این راهپیمایی سه چهار روزه پربارتر و مفیدتر و پر نشاطتر باشد،‌ شنیدن و به کار بستن برخی تذکرات و یادآوری ها به این دسته از مسافران حرم ضروری است.
از كشتار مردم تا سلب حقوق شهروندي مسلمانان
آمريكا در حالي ادعاي حقوق بشر سر مي‌دهد كه هر روز برگي جديد بر پرونده سياه اين كشور افزوده مي‌شود كه برگ‌هاي جديد آن كشتار مردم به دست پليس و نيز نقض گسترده حقوق اوليه مسلمانان است.
لابی صهیونیسم دلیل اسلام هراسی سیاستگذاران فرانسوی
در حالی که مسلمانان بزرگترین جامعه اقلیت های فرانسه را تشکیل می دهند ودر تعامل کامل با دیگر شهروندان این کشور زندگی می کنند برخی سیاستگذاران فرانسوی به دلیل وابستگی های پنهان با لابی صهیونیسم، همواره در تلاش برای اسلام هراسی گام بر می دارند.
اهمیت استراتژیک شهر کوبانی سوریه چیست؟
شهر عین العرب یا کوبانی علاوه بر دارا بودن اهمیت استراتژیک و جغرافیایی، از نظر روحی و معنوی هم برای کردها بسیار مهم است.
حجاب دختران روسی در بن‌بست سلایق دانشگاهی
درحالی که بحث از آزادی بیان و اندیشه طی سال‌های اخیر نقل محافل سیاسی و اجتماعی غرب شده، اما امروز دختران محجبه روسی برای دفاع از این فریضه اسلامی گرفتار بن‌بست سلایق دانشگاهی شده‌اند.
قتل عام شیعیان عراق وکوتاهی رسانه های ایران
حجت الاسلام والمسلمین رسول جعفریان دریادداشتی با عنوان« کوتاهی رسانه ای ما در قبال اخبار قتل عام های عراق» آورده است: متاسفانه بی توجهی به تحولات عراق همچنان ادامه دارد و رسانه ها آنچنان که باید و شاید مردم را در جریان جزئیات فجایعی که در عراق صورت می گیرد و اولا عامل کشتار توده های بی گناه از همه مذاهب ...