حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
افزایش اسلام‌هراسی در آمریکا
۱۷ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۰
اسلام‌هراسی در آمریکا روندی به شدت افزایشی داشته و در برخی از جنبه‌ها دولت بایدن حتی از رویکرد افراطی ترامپ نیز پیشی گرفته است.
دیوان دادگستری اروپا
در ادامه سیاست اسلام ستیزی کشورهای غربی ،عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسائل مربوط به قوانین اتحادیه اروپا به آزاد بودن منع حجاب برای کارکنان در کشورهای عضو این اتحادیه رأی داد.
تشدید اسلام ستیزی در فرانسه
۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴
فرانسه در روزهای اخیر روزهای نه چندان هیجان آمیز میان دور نخست و دوم انتخابات ریاست جمهوری را از سر می‌گذراند.
ممنوعیت حجاب در هند: نقض آزادی زنان و دختران
ممنوعیت حجاب در هند در چند هفته گذشته به یک مساله داغ تبدیل شده و بسیاری از کارشناسان این کشور معتقدند این قوانین که در ایالت جنوبی کارناتاکا اجرایی شده است نقض آزادی زنان و دختران است که در قانون اساسی این آزادی‌ها تضمین شده است.
ریشه‌های تروریسم علیه مسلمانان در کانادا
حادثه تروریستی جدید در کانادا در ادامه بی‌توجهی مسئولان این کشور نسبت به بهبود وضعیت حقوق بشری و رعایت حقوق اقلیت‌ها در این کشور صورت گرفته است.
باتلاق تاریک اسلام هراسی در اروپا
۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴
تعصب ضد اسلامی با رشد بسیارسریع تردید نسبت به ارزش های اخلاقی در کشورهای اروپایی را به وجود آورده و موجب از بین رفتن جایگاه جهانی اروپا شده است.
اسلام ستیزی؛ پاشنه آشیل مکرون در انتخابات ۲۰۲۲
سخنان ضد و نقیض امانوئل مکرون نسبت به اسلام و ایجاد موج گسترده خشم و نارضایتی میان مسلمانان، به مخمصه ای بزرگ برای محبوبیت رئیس جمهوری جوان فرانسه مبدل شده است که رهایی از آن در انتخابات ۲۰۲۲ به سادگی میسر نیست.
فرانسه؛ از ترویج آشکار اسلام هراسی تا محکومیت های نمادین
حمله روزهای اخیر به یک مرکز فرهنگی مسلمانان در شهر رن فرانسه در آستانه ماه مبارک رمضان، اگر چه با محکومیت ظاهری مقامات پاریس همراه شد، اما آنچه رخ داده ثمره سیاست دولتمردانی است که مدت هاست آشکارا بر طبل اسلام هراسی در این کشور می کوبند.
اسلام هراسی؛ مظهر نژادپرستی فرهنگی و مذهبی در غرب
اکثر محققان و کارشناسان بر این عقیده اند که اسلام هراسی نوعی نژادپرستی است. این نوع نژادپرستی باعث ایجاد نفرت و تعصب در مورد اعتقادات مذهبی و زمینه های قومی می شود.
اسلام هراسی در انگلیس ، از «رشدی» تا «جانسون»
مسائلی مانند نژادپرستی ، دیگری انگاشتن و اسلام هراسی در انگلیس فقط مفاهیم انتزاعی محدود به حوزه گفتمان دانشگاهی نیستند بلکه پیامدهای منفی برای قربانیان خود در تمام جنبه های زندگی واقعی داشته اند.
تلخی بازی های ضد تروریسم برای مساجد و مسلمانان در لهستان
لهستان که زمانی پذیرای خیل عظیم مهاجران مسلمان بود حالا از جمله کشورهایی است که اقدام به اخراج مسلمانان و سکوت در برابر حمله به مساجد به بهانه اجرای قانون مقابله با تروریسم کرده است.
از شرق تا غرب ؛ خطر اسلام هراسی جنسیتی در قالب مبارزه با حجاب
از غرب تا شرق پدیده ای با محوریت مبارزه با حجاب به وجود آمده است که اسلام هراسی جنسیتی محسوب می شود و مخالفت با آن امری لازم و ضروری به شمار می رود.
دلیل اهانت به پیامبر (ص) چیست؟
۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۲
دور دوم توهین به ساحت پیامبر مکرم اسلام (ص) و مقدسات اسلامی در اروپا آغازشده است. شارلی ابدو، مجله‌ای با محتوای ضد مذهبی است و به هیچ آیینی احترام نمی‌گذارد، اما در اهانت به اسلام، نه‌تنها به‌عنوان یک نشریه بی‌مایه فرانسوی، بلکه در چارچوب بخشی از پازل بزرگ اسلام‌ستیزی جبهه استکبار عمل می‌کند.
مکرون و شارلی‌ابدو آچار فرانسه صهیونسیت‌ها
ماه پایانی تابستان امسال، مجله شارلی ابدو اقدام به انتشار کاریکاتور موهنی از مقدس ترین شخصیت مسلمانان کرد. اقدامی‌ تکراری که سری حوداث و پیامدهای تقریبا تکراری بعدی را نیز به همراه داشت درست مانند سلسله واکنش‌هایی که مشابه آن پیش‌تر نیز رخ داده بود و این بار نیز با جریحه دار شدن قلوب مسلمین در سراسر ...
ام هارون؛ تلاشی سعودی برای پاک کردن حافظه تاریخی جوامع عربی
عمده ترین هدف ساخت سریال پاک کردن حافظه تاریخی جوامع عربی از جنایات رژیم صهیونیستی است که یکی از موانع اصلی در افکار عمومی جهان عرب در پذیرش هر نوع سازشی با صهیونیست ها می باشد
تبدیل شدن هند به کشوری خطرناک برای مسلمانان
پس از انتشار اخبار مختلف جعلی و تصاویر ساختگی در رسانه‌های اجتماعی هند، این کشوربزرگ آسیایی امروزه شاهد افزایش حملات علیه مسلمانان در یک برهه حساس از شیوع ویروس کرونا در سطح جهان است.
تشدید فعالیت گروه‌های ضداسلامی در آمریکا
فعالیت گروه‌های راستگرای افراطی که دیدگاه‌های تندروی بیگانه‌ستیز و به‌ ویژه ضداسلامی دارند طی سال‌های اخیر در آمریکا رشد زیادی داشته‌اند و این موضوع از زمان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور این کشور بیش از پیش شدت گرفته است.
جنبش ضداسلامی آلمان؛ از محبوبیت تا افول
جنببش «پگیدا» در پاییز سال ۲۰۱۴ از سوی لوتز باخمان در «درسدن» آلمان شکل گرفت. پیروان این جنبش خودشان را اروپاییان میهن‌پرست می‌نامند و هدفشان را مبارزه با اسلامی‌ شدن غرب بیان می‌کنند.
رونق صنعت اسلام هراسی با باصطلاح جنگ آمریکا علیه تروریسم
انفجار‌های تروریستی اخیر در سریلانکا امواج مناسبی را برای موج سواران صنعت اسلام هراسی فراهم آورده تا بتوانند از این رهگذر کلیشه‌های ضد اسلامی و ضد مسلمان خود را تقویت کنند.
اسلام‌هراسی اینبار به بهانه حملات سریلانکا
با گذشت نزدیک به یک هفته از آتش‌سوزی کلیسای مشهور نوتردام به عنوان یکی از نمادهای مسیحیت کاتولیک در شهر پاریس، رخداد ناگوار دیگری توجه مسیحیان جهان را به خود جلب کرد؛ بمب‌گذاری که چندین کلیسا را در یکی از اعیاد مسیحیان در کشور سریلانکا که کمتر شاهد حملاتی با انگیزه مذهبی بوده، هدف قرار داد. این پرسش ...