تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
تپه مجدو یا مگیدو در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی
 
۲۰۴
آرماگدون چیست ؟
كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب: 5

كلمه آرماگدون(Armageddon) یا هرمجدّون واژه ایست یونانی که از ترکیب دو کلمه «هر» به معنی تپه یا کوه و «مجدّون» به معنی بلند ، مشرف و یا شریفان تشکیل شده است.
در اصل این واژه نام منطقه ای است در ۲۰ مایلی جنوب شرقی بندر حیفا در شمال فلسطین اشغالی واقع شده و در طول تاریخ ، شهری استراتژیك بوده است.در عهد قدیم کتاب مقدس نیز چندین بار به نبردهای رخ داده در این محل اشاره شده است.
از سوی دیگر این کلمه در واژه نامه های آمریكایی مانند فرهنگ وِبستِر به معنی نبرد نهایی حق و باطل در آخرالزمان است .
همچنین بنا به آنچه در باب شانزدهم مكاشفات یوحنا در عهد جدید آمده است ، جنگی عظیم در این منطقه رخ می دهد و سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح (Anti Christ) می جنگند و سرنوشت نهایی آدمی بر روی كرۀ زمین به این نبرد بستگی دارد.
كشیشان بینادگرا معتقدند این جنگ ، نبردی هسته ای است و در این نبرد همه اعراب و ایران با کمک روسیه (به طور کلی مسلمانان) به اسرائیل هجوم خواهند برد.سپس ضد مسیح وارد خاورمیانه می شود و تندیس خود را در معبد یهودی نصب می كند واز همه جهان می خواهد كه آن را به جای خدا بپرستند.
در راستای این اعتقادات مكاتب جنبشها و فرقه هایی به وجود آمده است، اعضای این فرقه ها اعتقاد دارند كه وظیفه مهم آنان فراهم كردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) است. لذا برای نیل به این مقصود تضعیف نظامی اعراب (در اصل مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی و تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند.

مكتب صهیونیسم مسیحی

اعتقاد به فراهم آوردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) از عوامل به وجود آمدن مكتب صهیونیسم مسیحی و مبلغان انجیل می باشد، اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبۀ عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و اعتقاد دارند كه «دوباره تولد یافته می باشند» و فقط اینان اهل نجات خواهند بود و دیگران هلاك خواهند شد. از ویژگیهای ممتاز پیروان این مكتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهیونیسم می باشد و بنابه گفته برخی تعصب این مسیحیان به صهیونیسم بیش از صهیونیست های یهودی مقیم اسرائیل و آمریكا می باشد (كه به ایشان نام صهیونیسم مسیحی اطلاق می شود).
به اعتقاد این مكتب پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواستۀ مسیح را كه در تفاسیر انجیل قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده ، عملی نمایند. این جریان در پروتستانتیسم با عنوان «خواسته های مسیح» شهرت دارد.
عملی شدن این خواسته ها دارای هفت مرحله است که عبارتند از :
۱- مهاجرت یهودیان از سراسر جهان به سرزمین فلسطین(سرزمین موعود).
۲- تشکیل دولت یهودی اسرائیل در گستره ای از رودخانه نیل تا رودخانه فرات.
۳- موعظه شدن بنی اسرائیل توسط توسط کلیسا و انجیل برای روی آوردن به آئین مسیحیت.
۴- به بهشت رفتن تمام کسانی که به کلیسا ایمان آورده اند.
۵- سپری شدن دوران فلاکت و بدبختی مردم جهان به مدت هفت سال.
۶- تخریب مسجدالاقصی و قبه الصخره توسط یهودیان و ساختن معبد سلیمان به جای آنان و آغاز نبرد آرماگدون.
۷- شکست لشکریان ضدمسیح و استقرار پادشاهی مسیح در سرزمین مقدس.

نبرد آرماگدون و اسلام

از سوی دیگر در سالهای گذشته تبلیغات وسیعی در کشورهای اسلامی و مسلمانان صورت گرفته که پس از ظهور منجی مسلمانان درآخرالزمان ، سپاهیان اسلام در نبرد آرماگدون مقابل کفار و مشرکین و دشمنان اسلام خواهند جنگید. حتی برخی سعی دارند تا روایات و احادیث مختلف در خصوص آخرالزمان(مانند نبرد قرقیسیا) را به این نبرد نسبت دهند.
در این میان فرقه های انجیل گرا با استناد به این اصل که در نبرد آرماگدون سپاهیان مسیح در مقابل سپاهیان ضد مسیح می جنگند ، با فشار بر دولتهای غربی، مسلمانان و سپاهیان اسلام به عنوان سپاهیان ضد مسیح معرفی می نمایند که برای ظهور مجدد مسیح و استقرار حکومت جهانی مسیح باید کلیه مسلمانان و کشورهای اسلامی از بین بروند.
رهبران مذهبی فرقه های پروتستان در سراسر جهان علی الخصوص در آمریكا واروپا كه به این مكتب نوظهور «خواسته های مسیح» اعتقاد دارند، در سالهای گذشته (پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران) اعتقادات یاد شده را به شدت در جامعه آمریكا و اروپا تبلیغ كرده و در آمریكا در این زمینه صدها كتاب منتشر شده و فیلم های گوناگونی به نمایش در آمده اند.
به عنوان نمونه یک كشیش آمریكایی به نام «هال لیندسی» که از افراد مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی ایران می باشد ،كتابی را تحت عنوان «در پیشگوییهای انجیل، جای آمریكا كجاست ؟» تألیف نموده كه یكی از پر فروش ترین كتاب های سال ۲۰۰۱ در آمریكا به شمار آمده است. در این كتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بیان شده است. نویسنده در این كتاب اثبات نموده است كه دولت آمریكا جنگ آرماگدون را رهبری خواهد كرد و مخالفان مسیح در سراسر جهان را كه قبل از آغاز این جنگ باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان شده اند، شكست خواهد داد. اعتقاد به جنگ آرماگدون یکی از عوامل و دلایل پشت پرده آمریكا در حمله به عراق و سعی در عاری ساختن منطقه ی خاورمیانه از سلاح های هسته ای و فراهم آوردن شرایط برای راه انداختن این جنگ می باشد. در این جنگ انگلیس همكار آمریكا خواهد بود. دولت آمریكا در اوج جنگ سرد، موشك های هسته ای قاره پیمای خود را «شمشیرهای جنگ مقدس» نامیده بود. پیروان این مكتب در سالهای گذشته تبلیغ كرده اندكه عملیات توفان صحرا علیه عراق در سال ۱۹۹۱، حمله آمریکا به افغانستان ، تجاوز اخیر به عراق و اشغال این کشور ، حمله اسرائیل به لبنان و... فراهم كردن مقدمه ای برای جنگ آرماگدون بوده است.

Share/Save/Bookmark
مولف : علی صابونچی ,
 


۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۰۱:۱۵:۳۰
عالی
سید محمد عرفان نبوی
۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۵:۲۹:۱۳
عاللللللللللللللی
علی
۱۳۹۶-۰۸-۲۵ ۱۵:۲۰:۳۰
این مطالب به نظر من رجز خوانی دو بلوک شرق و غرب میباشد که برای تضعیف یکدیگر مطرح میکنند همچون برخورد شهاب سنگ در بهمن ماه سال ۱۳۹۷
در نهایت باید عرض کنم شروع کننده جنگ و استفاده از سلاح های غیر متعارف کار احمق ترین و خبیث ترین طرف خواهد بود چون در آنصورت هیچ چیز و هیچ کس در کره زمین باقی نمیماند که جشن پیروزی برای هم فکران خود بگیرند.
محمد
۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۰۸:۳۳:۵۵
جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند
پژوهشگر
۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۰۲:۲۱:۰۶
اولأ خدمت کسانی که نبرد آخرالزمان و دجّال را رد میکنند عرض کنم اهمیت این موضوع به قدری زیاد هست که قابل رد کردن نیست.مسئله مهم اینه که متوجه بشیم این احدیث با بسیاری از وعده های کتب مقدس دیگر در مورد یک نبرد هستند.
۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۵:۵۹:۲۱
بسیار عالی نبرد قرقیسا هنینه
۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۵:۵۴:۲۰
بسیار عالی
۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۳:۲۹:۵۷
امام علی از این جنگ بزرگ در حدیث قرقیسیا خبر داده پس این ساخته یهودیت یا هالیوود نیست

--------------
پاسخ سردبیر:

بر اساس بررسی منابع روایی و دینی در خصوص نبرد قرقیسیا و همچنین اطلاعاتی که از نبرد آرماگدون منتشر شده و مقایسه این دو اتفاق مشخص می کند که اساسا این دو نبرد کاملا با هم متفاوت هستند.
شاخص ترین آن ها تفاوت محل نبرد و همچنین زمان آن است.
بر اساس روایات نبرد قرقیسیا قبل از واقعه ظهور اتفاق می افتد و در منطقه شام و عراق و نبرد آرماگدون بعد از ظهور و در منطقه فلسطین.
مسلمان سنی مذهب
۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۲۱:۳۱:۲۸
بهترین معلومات در باره آخر الزمان در قران کریم واحادیث گهوار محمد.ص. میباشد نه آرماگدون
الهه
۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۲۳:۳۷:۰۱
عالی بود ممنونم واقعا خوشم اومد خیلی خوب بود بازم تشکر
ایرانی
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۱:۲۹:۴۳
عالی بود ممنون
۱۳۹۶-۰۴-۰۵ ۱۰:۵۱:۴۸
ممنون از اطلاعاتی که دادین
صفورا
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۸:۴۸:۳۲
محشششر بود این اطلاعات.انقد مجذوب این مطالب شذم که دوست دارم بازم بدونم
دی
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۳:۰۷:۵۸
دوستانی ک این جنگ رو خرافات میدونن باصدای بمب هسته از خاب میپرن.اگر ی نشونه ی بزرگ برای این جنگ بخاید فیلم ارباب حلقه ها کاملا واضح ب تصویر کشیده تمام داستانوو یادتون باشه هشت سال زحمت کشیدن برای این فیلم و یکی از برترین های آثار فاخر دنیاست
جعفغر ناظم رعایا
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۳:۴۰
دراینخصوص پیش بینیهای زیادی شده وتبلیغات ضد اسلامی بسیاری صورت گرفته وبراساس مخاسباتی که به دانشمند معروف "نیوتن" نسبت میدهند که او محاسباتی درمورد رمزها واعداد و ارقامی که در کتاب دانیال نبی وجود دارد انجام داده وفیلمی هم بر اساس نظرات او وکسانی دیگر ذر مورد پایان دنیا براثر جنگهای اسلام وایران علیه مسیحیت و صهیون ساخته اند -میباید تا کنون ان پیش بینیها واقع شده ودنیا بپایان رسیده ومسیح ظهمور کرده باشد آما زمانها یی گذشته و هیچ اتفاقی نیفتاده است . خود آنها میدانند که موضوع از اصل دروغ است اما همین مطرح کردن آن که هیجان انگیز است واحساسات اسلام ستیزی را برا ی آنها زنده نگاه میدارد برای انها سودمند میباشد