کتاب فعالان سیاسی فلسطینی
کتاب فعالان سیاسی فلسطینی
 
۱
فعالان سیاسی فلسطینی
رخي از شخصيت‌هاي فلسطيني از جمله شيخ احمد ياسين، شيوه مقاومت مبارزاني چون عزالدين قسام را احيا كردند و ابتدا با انتفاضه سنگ، مبارزه خود را عليه صهيونيست‌ها شدت بخشيدند و در سال ۲۰۰۰ همزمان با شكست روند سازش، انتفاضه دوم (انتفاضه الاقصي) آغاز شد ­.
دوشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۲۱
کد مطلب: 88
عنوان: فعالان سیاسی فلسطینی
ناشر: انتشارات نداء زیتون

از اواخر قرن نوزدهم كه مهاجرت سازمان يافته صهيونيست‌ها به فلسطين آغاز شد، برخي از شخصيت‌هاي فلسطيني به مبارزه با اين مهاجرين و اقدامات آنها پرداختند. افرادي چون شيخ عزالدين قسام و عبدالقادر الحسيني سنگ بناي مبارزه مسلحانه را عليه صهيونيست‌ها و حاميان آنها گذاشتند. پس از صدور قطعنامه سازمان‌ملل براي تقسيم فلسطين و اشغال بخشهاي زيادي از اين سرزمين توسط صهيونيست‌ها، نسل جديدي از مبارزان فلسطيني، مبارزه خود را آغاز كردند.در واپسين سالهاي دهه ۱۹۸۰، برخي از شخصيت‌هاي فلسطيني از جمله شيخ احمد ياسين، شيوه مقاومت مبارزاني چون عزالدين قسام را احيا كردند و ابتدا با انتفاضه سنگ، مبارزه خود را عليه صهيونيست‌ها شدت بخشيدند و در سال ۲۰۰۰ همزمان با شكست روند سازش، انتفاضه دوم (انتفاضه الاقصي) آغاز شد ­.با مرگ عرفات و پيروزي جنبش مقاومت اسلامي (حماس) در انتخابات پارلماني ۲۰۰۶، و سپس جنگ ۲۲ روزه نوارغزه، جناح مبارزه و مقاومت در فلسطين تقويت شد، اما حاميان جناح سازش به تلاش براي بازسازي و بازتوليد سازش پرداختند، كه بركناري دولت قانوني حماس و تداوم تحريم آن، از مهمترين مصاديق
عنوان: فعالان سیاسی فلسطینی ناشر: انتشارات نداء زیتون
تلاش آنهاست. به هر حال طي بيش از يك قرن اخير، در ميان فلسطيني‌ها، افراد مختلفي وارد عرصه مبارزه شده‌اند كه در جريان مبارزات، برخي مواضع خود را تغيير داده‌اند و برخي نيز بر مبارزه اصرار ورزيده و اين آرمان را ادامه داده‌اند.مؤ‌سسه تحقيقات و پژوهش­هاي سياسي- علمي ندا طي يك دهه گذشته به تناوب به معرفي مهمترين شخصيت‌هاي تأثيرگذار در فلسطين (در دو جناح سازش و مقاومت) پرداخته است. در مجموعه مطالب تهيه شده در این پژوهش، ابتدا افراد مورد نظر معرفي شده و اطلاعاتي درباره سال و محل تولد، تحصيلات و فعاليتهاي­سياسي­و­مبارزاتي­آنها­ارائه شده است و سپس مواضع آنها در قبال مسائلي چون رژيم‌صهيونيستي، مذاكرات سازش، قدس، آوارگان، ايران و... بيان شده است. این پژوهش در ۴۱۶ صفحه ،توسط انتشارات نداء زیتون در دوهزارنسخه، منتشر شده است .
مطالعه این کتاب به کارشناسان، سیاستگذاران، تصمیم گیرندگان و تمامی دوستداران انقلاب اسلامی و علاقه­مندان به شناخت عمیق سیاست خارجی رژیم صهیونیستی، توصیه می­شود.

علاقمندان در تهران می توانند کتاب فعالان سرزمين هاي اشغالي- فعالان سياسي صهيونيست را از دفتر انتشارات نداء زیتون واقع در میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، خیابان فرصت شیرازی، پلاک ۹ واحد ۶ دریافت کنند.

تلفن تماس:۳-۶۶۹۰۹۲۵۲
نمابر: ۶۶۹۰۹۲۵۴

همچنین علاقمندان در سایر شهرستانها می توانند این کتاب را از نمایندگی­های موسسه کتابشهر تهیه کنند.
Share/Save/Bookmark


فغفغبفیق
۱۳۹۱-۰۵-۰۲ ۲۱:۳۳:۵۱
ثقلاقثلقفا
جمکگ