داخلی صفحه آخر خبر
آغاز دوازدهمین دوره تربیت مربی قرآن در اندونزی
دوازدهمین دوره آموزش و تربیت مربی قرآن کریم به همت شعبه دارالقرآن آستان مقدس حسینی در اندونزی در شهر «جاکارتا»، پایتخت این کشور آغاز شد.
دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۵
کد مطلب: 5530
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «dar-alquran.org»، در این دوره آموزشی که ویژه مربیان قرآن مرد است، دانشجویان طوایف مختلف اسلامی از دانشگاه‌های اندونزی حضور دارند.
«منتظر المنصوری»، حافظ کل قرآن کریم و مسئول مرکز بین‌المللی تبلیغ قرآنی وابسته به دارالقرآن آستان حسینی در این باره گفت: این دوره در راستای برنامه دارالقرآن آستان حسینی برای تربیت و آماده‌سازی کادر قرآنی برگزار می‌شود و شامل دروسی در زمینه احکام نظری و عملی تلاوت و شیوه‌های حفظ قرآن است.
وی در ادامه به اشاره به این که حفظ یک جزء از قرآن کریم و آموزش برخی تواشیح و ابتهالات دینی از دیگر دروس این دوره به‌شمار می‌رود، گفت: در این دوره تلاش می‌شود، با بهره‌گیری از شیوه‌ها و روش‌های جدید فهم دروس برای مربیان شرکت‌کننده تسهیل شود.
یادآور می‌شود، شعبه دارالقرآن آستان مقدس حسینی در اندونزی تمامی امکانات و لوازم مورد نیاز برای شرکت‌کنندگان در این دوره از جمله لباس واحد، اسکان و وعده‌های غذایی را تأمین کرده است.
دوازدهمین دوره تربیت مربی قرآن در اندونزی به مدت ۱۰ روز به طول خواهد انجامید.
تاکنون بیش از ۲۷۰ مربی قرآن زن و مرد از شهرها و جزایر مختلف اندونزی از دوره‌های تربیت مربی قرآن شعبه دارالقرآن آستان حسینی در این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند.
Share/Save/Bookmark