با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
ثبت ۹۵۰ مورد جرم علیه مسلمانان و مساجد در آلمان
در سال ۲۰۱۷، حداقل ۹۵۰ مورد جرم بر ضد مسلمانان و یا مساجد در آلمان ثبت شده‌ است.
نمایشنامه «آشکار شده» نوشته یک زن مسلمان انگلیسی ـ پاکستانی برای بررسی نژادپرستی، دوستی و سنت‌های اسلامی پس از حادثه تروریستی یازده سپتامبر در دانشگاه ماساچوست آمریکا به نمایش درمی‌آید.
اروپا شاهد صدها حادثه مرتبط با اسلام هراسی در سال ۲۰۱۷
یک روزنامه آلمانی با انتشار گزارشی درباره اسلام هراسی، اعلام کرد: بیش از ۹۵۰ تعرض و حمله در طول سال ۲۰۱۷ میلادی ضد مسلمانان به وقوع پیوسته است.
افزایش اسلام‌هراسی در فضای مجازی اسپانیا
بر اساس گزارشی ، حوادث مرتبط با اسلام هراسی در اسپانیا در سالهای اخیر روند نزولی داشتند اما در مقایسه ، پیام های تنفر از طریق اینترنت مخصوصا در شبکه های اجتماعی به سطح هشدار دهنده ای افزایش یافت.
دانشکده‌ الهیات و مطالعات دینی دانشگاه خرونینگن (University of Groningen) هلند به یکی از متقاضیان مستعد جهت تکمیل دوره سه ساله دکتری در رشته الهیات و مطالعات اسلامی، بورس تحصیلی اعطا می‌کند.
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۳
مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم(پایتخت سوئد) فعالیت‌های قرآنی متنوعی را برای علاقمندان اجرا می‌کند که از آن جمله آموزش تلفنی و مجازی قرآن است.
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۱
مسجد شهر پییرفوندس(Pierrefonds) در استان کبک کانادا برای دومین سال متوالی درهای خود را با هدف معرفی اسلام به روی عموم باز کرد.
نمایش فرهنگ و تجارب مسلمانان در دانشگاه تگزاس
گالری رینولدز (Reynolds) در دانشگاه ای اند ام تگزاس آمریکا میزبان نمایشگاهی درباره فرهنگ و تجارب مسلمانان با هدف افزایش شناخت درباره اسلام و نهادها و آثار هنری اسلامی می‌شود.
برای اولین بار، یک برند مطرح آمریکایی اقدام به راه‌اندازی خط تولید حجاب و پوشاک اسلامی کرده و به زودی اولین مجموعه اسلامی خود را عرضه می‌کند.
مسلمانان شهر چری هیل (Cherry Hill) در جنوب ایالت نیوجرسی (New Jersey) آمریکا کمپینی را برای معرفی فرهنگ اسلام و مسلمانان راه‌اندازی کردند.
ویدیوی مراکز ضد نژادپرستی آمریکا برای مقابله با اسلام هراسی
دو مرکز نژادپرستی در آمریکا ویدئوی سه دقیقه ای را برای مقابله با نفرت علیه مسلمانان و مهاجران در این کشور منتشر کردند.
شما انتظار دارید من مرغ و کباب بخورم!
۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۱
آیت الله بروجردی در طول عمر بابرکت خود همواره سعی می نمود تا همسان با مردم زندگی کند و رعایت این مساله را در خوراک و پوشاک می نمود.
موسسه‌ المهدی (Al-Mahdi Institute) در شهر بیرمنگام انگلیس دوره مطالعات اسلامی به صورت پاره‌وقت برگزار می‌کند.
پوستر بین المللی فیلم سینمایی به وقت شام
فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در بازار فیلم جشنواره برلین به روی پرده می‌رود.
مدرسه تابستانی «مسلمانان در غرب» مردادماه سال آینده با همکاری مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان در دانشگاه «ارفورت» این کشور برگزار می‌شود.
سازمان دانشجویان مسلمان دانشگاه فلوریدا، آمریکا به مناسبت ماه «گرامیداشت اسلام» نمایشگاهی را در این دانشگاه برگزار کرد.
عرضه پوشاک اسلامی در سان فرانسیسکو
۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۴
موزه هنرهای زیبای شهر سان‌فرانسیسکو (San Francisco) برای نخستین بار میزبان نمایشگاه «مسلمانان و اکنون طرح پوشاک اسلامی» می‌شود.
انجمن دانشجویان مسلمان کالج گرینل (Grinnell College) در ایالت آیووا (Iowa) آمریکا برنامه‌هایی را به مناسبت هفته «آگاهی‌بخش اسلام» برگزار می‌کند.
انتقاد وزیر سابق بریتانیایی از ترویج اسلام‌هراسی
سعیده وارثی، سیاستمدار بریتانیایی که در کابینه دیوید کامرون وزیر مشاور بود، از رسانه‌های این کشور به دلیل ارائه تصویر منفی از اسلام و مسلمانان، انتقاد کرد.
دانش آموزان «دربورن» آمریکا برای آگاهی از دین اسلام و آشنایی با ارز ش های این دین،آموزش می بینند.