با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
واکنش ترامپ به انتقاد ترزا می از انتشار ویدئوهای ضداسلامی
دونالد ترامپ به ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس، که نسبت به بازنشر پست‌های ضداسلامی انتقاد کرده بود، واکنش نشان داد.
راهنمای فیس‌بوک برای مقابله با اسلام‌هراسی
شبکه اجتماعی فیس‌بوک در انگلیس، نرم‌افزاری را برای افزایش ایمنی مسلمانان این کشور در فضای مجازی برای مقابله با اسلام‌هراسی، نژادپرستی و جرایم ناشی از نفرت تولید کرده است.
تولید نخستین نرم‌افزار «تصحیح نماز»
آستان مقدس حسینی نخستین نرم‌افزار «تصحیح قرائت سوره‌های نماز» در جهان اسلام را به منظور آموزش صحیح قرائت سوره حمد و 5 سوره کوتاه قرآن که غالبا پس از سوره حمد خوانده می‌شود، تولید کرد.
واکنش لندن به بازنشر ویدئو ضداسلامی در توئیتر ترامپ
سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اقدام رئیس جمهور آمریکا درخصوص بازنشر یک ویدئو ضد اسلامی از حساب توئیتر یکی از سیاستمداران انگلیسی را اقدامی اشتباه خواند.
دستور دولت موزامبیک برای تعطیلی سه مسجد
دولت موزامبیک در واکنش به حمله خونبار گروه‌های تندرو و افراطی به ایست‌های بازرسی پلیس در شمال این کشور، دستور بسته‌شدن سه مسجد را صادر کرد.
کاهش جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در کانادا
جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در کانادا پس از چهار سال افزایش مداوم، در سال 2016 کاهش داشته است.
«آفستد» برای بازجویی از «حجاب» دانش آموزان مسلمان متهم به نژادپرستی شد
رهبران دینی و معلمان در انگلیس در نامه ای سازمان نظارت بر آموزش انگلیس«آفستد» را متهم به نژادپرستی به دلیل بازجویی از حجاب دانش آموزان مسلمان کردند.
اعتراض مسلمانان به مطلب ضداسلامی مقام آمریکایی
مسلمانان تگزاس از «سید میلر» سیاستمدار و کمیسر کشاورزی این ایالت خواستند تا پست ضداسلامی و جعلی خود را از فیسبوک بردارد و از مسلمانان عذرخواهی کند.
«اسلام و زن»؛ برنده جایزه «اطلس بزرگ» مراکش
کتاب «اسلام و زن» نوشته «اسماء مرابط»، پزشک زن و پژوهشگر مسلمان مراکشی برنده بیست‌وچهارمین دوره جایزه اطلس بزرگ این کشور شد.
راهپیمایی مسلمانان دانمارک علیه اسلام‌هراسی
مسلمانان دانمارک با برگزاری راهپیمایی مسالمت‌آمیز، اقدامات دشمن‌مآبانه و کینه‌توزانه علیه مسلمانان در آستانه فرارسیدن میلاد پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.
ممنوعیت توهین به مقدسات در فضای مجازی پاکستان
دولت پاکستان نهاد جدیدی برای به اجراء درآوردن قوانین ممنوعیت توهین به مقدسات دینی در فضای مجازی ایجاد کرد.
آمار حمله به مساجد در هلند رو به افزایش است
نتایج تحقیقات یکی از دانشگاه های ترکیه از افزایش حملات به مساجد در هلند حکایت دارد.
درخواست پلیس لهستان برای شناسایی عاملان حمله به مسجد
پلیس لهستان با انتشار یک درخواست عمومی از همه کسانی که ممکن است اطلاعاتی در مورد حمله افراد ناشناس به یک مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی در شهر ورشو داشته باشند، دعوت به همکاری کرد.
بررسی نژادپرستی از دیدگاه اسلام در دانشگاه نبراسکا
کتابخانه دانشگاه نبراسکا در شهر لینکلن واقع در ایالت نبراسکای آمریکا، میزبان برنامه «مشکل نژادپرستی؛ دیدگاه اسلام» با هدف مقابله با نژادپرستی بود.
جایزه اسلام هراسی به ترامپ اعطا شد
'جایزه اسلام هراسی ۲۰۱۷ ' شامگاه یکشنبه در مراسمی که کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در لندن برگزار کرد به 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا اعطا شد.
اهانت رئیس یکی از احزاب سوئد به اسلام و مسلمانان
احزاب سوئد اظهارات اهانت آمیز «مارتین استرید» عضو کمیته اداری حزب راستگرای «دموکرات های سوئد» در اهانت به دین اسلام و مسلمانان را به باد انتقاد گرفتند.
مراسم روز آگاهی‌بخشی‌ اسلام در کانادا
مراسم روز آگاهی بخشی اسلام با شرکت تعدادی از مسلمانان و پیروان سایر ادیان در ورزشگاه پلیس شهر «سسکتون» در استان «ساسکاچوآن» کانادا برگزار شد.
لغو نمایش فیلم ضد اسلامی در کتابخانه کانادایی
کتابخانه عمومی شهر اتاوا (Ottawa)، پایتخت کانادا نمایش یک فیلم ضد اسلامی را پس از راه‌اندازی کمپین ایمیلی در مخالفت با آن، لغو کرد.
اسلام‌ستیزی آنلاین با اکانت‌های جعلی
تحقیقات یک موسسه ضدنژادپرستی در آمریکا نشان داد که افزایش اسلام‌ستیزی در فضای مجازی حاصل فعالیت اکانت‌های (حساب‌های کاربری) جعلی است.
کمک انسان‌دوستانه مسلمانان به بی‌خانمان‌های «دنور» آمریکا
گروهی از داوطلبان مسلمان شهر «دنور» در ایالت «کلرادو» آمریکا، در اقدامی انسان‌دوستانه 2 هزار بسته مواد غذایی را میان بی‌خانمان‌های این شهر توزیع کردند.