با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
واکنش دارالافتای مصر به هتک حرمت قرآن در کانادا
مرکز رصد اسلام‌هراسی وابسته به دارالافتای مصر حادثه موهن هتک حرمت قرآن در دانشگاه اُنتاریو کانادا را محکوم و اعلام کرد: نهادهای اسلامی این کشور باید ضمن جرم شمردن این جنایت، محافظ امنیت و ثبات اقلیت مسلمان این کشور باشند.
حجاب «نور عیسی» سؤالات زیادی را برای دوستانش در مورد اسلام و حجاب ایجاد کرد تا جایی که چند نفر از همکلاسی‌های نور، او را به عنوان موضوع پروژه فیلم‌سازی خود انتخاب کردند.
واکنش نخست‌وزیر کانادا به هتک حرمت قرآن
۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
در پی اقدام گروهی در دانشگاه «انتاریو» کانادا در پاره‌کردن نسخه‌ای از قرآن کریم، «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا تعصب ضد اسلام را محکوم کرد.
صندوق بین‌المللی پول، با مجموعه‌ای از طرح‌های پیشنهادی در حوزه بانکداری اسلامی موافقت کرد.
هشدار نسبت به قانونی‌شدن پدیده اسلام‌هراسی در اروپا
«عمر چلیک»، وزیر اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده ارشد ترکیه درباره پیوستن به این اتحادیه نسبت به قانونی‌شدن پدیده اسلام‌هراسی در جوامع اروپایی هشدار دارد.
گرو‌هی از بانوان غیر مسلمان کانادایی که در شهر «فورت مک‌موری» این کشور زندگی می‌کنند، در راستای اعلام همبستگی با بانوان مسلمان یک ماه محجبه خواهند شد.
هشدار پلیس در آستانه تجمع همزمان گروه های راست افراطی وضدفاشیست در لندن
پلیس انگلیس روز جمعه در آستانه تجمع همزمان گروه های راست افراطی و ضد فاشیست در قلب لندن، هشدار داد که با بروز هر گونه خشونت و درگیری از سوی اخلال گران، به شدت برخورد خواهد کرد.
موضع مبهم کرملین درباره حجاب در مدارس روسیه
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد: کرملین موضع مشخصی در قبال موضوع حجاب در مدارس روسیه ندارد.
ممنوعیت داشتن ریش و حجاب برای مسلمانان چین
دولت چین داشتن حجاب، روبنده (برقع) و بلند کردن ریش در استان سین کیانگ در شمال غرب این کشور را ممنوع کرد.
۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۸
ساخت نخستین مسجد رسمی شهر آتن، پایتخت یونان، پس از دریافت مجوزهای لازم در ماه نوامبر سال گذشته آغاز شد و به گفته مسئولین مربوطه، تا ماه آینده این مسجد افتتاح خواهد شد.
توزیع قرآن در اماکن عمومی اتریش ممنوع شد
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
دولت اتریش با تصویب قانونی جدید ممنوعیت توزیع قرآن در اماکن عمومی این کشور را اعلام کرد.
برای اولین بار در انگلیس، لباس های پوشیده و اسلامی با حضور40 طراح لباس در شهر لندن به نمایش درآمد که این طرح ها مورد استقبال زنان مسلمان قرار گرفت.
اسلام هراسی در استرالیا ؛درخواست تعطیلی همه مدارس اسلامی در سیدنی
فعالان ضد اسلامی خواستار تعطیلی همه مدارس اسلامی در سیدنی شدند.
موج فزاینده حمله به مسلمانان در اتریش
۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
بر اساس گزارش مرکز «اسناد و مشاوره در امور مسلمانان اتریش»، در سال‌ ۲۰۱۶ میلادی تعداد حملات به مسلمانان در این کشور افزایش چشمگیری داشته است.
روزنامه دانشجویان دانشگاه اوکلاهما با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با اسلام و مسلمانان، مقاله‌ای منتشر کرد که در آن دانشجویان مسلمان این دانشگاه در مورد حجاب و دینشان سخن گفته‌‌اند.
حمایت ۱۳ ایالت آمریکا از ممنوعیت ورود مسلمانان
۱۳ ایالت آمریکا به رهبری ایالت تگزاس ائتلافی تشکیل داده‌اند تا از فرمان جنجالی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا دفاع کنند
مرکز اسلامی ایالت «یوتا»ی آمریکا جمعه هر هفته میزبان برنامه «دیدار با مسلمانان» با هدف تقویت ارتباط با غیرمسلمانان است.
هتک حرمت مسجدی در آمریکا
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
فرد ناشناسی شب گذشته، ششم فروردین‌ماه، با پرتاب یک جلد انجیل به داخل مسجد مرکز اسلامی «فورت کالینز» در شهر «کلرادو» آمریکا و شکستن پنجره آن باعث هتک حرمت این مکان عبادی شد.
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۶
دولت کوبا در سال ۲۰۱۵ میلادی و با رشد جمعیت مسلمانان این کشور، مجوز ساخت نخستین مسجد برای مسلمانان را صادر کرد و هم اکنون این مسجد در منطقه هاوانای قدیم، در دست احداث است.
حمایت بلژیک از ممنوعیت حجاب در اروپا
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
یک مقام بلژیکی، طی سخنانی با دفاع از حکم دیوان دادگستری اروپا مبنی بر ممنوعیت حجاب در محل کار، مدعی شد که این حکم موجب سازگاری بیشتر مسلمانان با ارزش‌های اروپایی خواهد شد.