با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
رأی دادگاه عالی هلند به نفع مسلمانان
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
دادگاه عالی هلند دستوری صادر کرد که دولت این کشور را به حمایت مالی از ساخت یک مدرسه اسلامی در آمستردام و تأمین بودجه آن ملزم می‌کند.
چالش های پیش روی جامعه مسلمانان آمریکا
نتایج پژوهش های مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center) نشان می دهد که مسلمانان در آمریکا با تبعیض های گسترده روبه رو بوده، به ترامپ اعتماد نداشته و معتقدند که آمریکایی ها دیگر اسلام را بخشی از جامعه خود نمی دانند.
وحدت مسلمانان و مسیحیان برای دفاع از مسجدالاقصی
یکی از جوانان مسیحی ساکن قدس در اقدامی جالب و تحسن برانگیز در حالی که انجیل در دست داشت و صلیبش را به گردن انداخته بود، خود را به میان هزاران نمازگزار مسلمان در اطراف مسجد الاقصی رسانده و همگام با آن ها به دفاع از این مسجد مبارک برخواست.
هدف اسلام‌ستیزان ضدآمریکایی نشان‌دادن مسلمانان است
روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی هدف اسلام‌ستیزی گروه افراطی و ضد مسلمان «اقدام برای آمریکا» را ضد آمریکایی‌ نشان‌دادن چهره اسلام و مسلمانان اعلام کرد.
نصب دوربین به جای گیت های الکترونیک در ورودی مسجد الاقصی
کابینه رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته تا اقدامات دیگری از جمله نصب دوربین های نظارتی را جایگزین گیت های الکترونیکی کند.
تجهیز ۵۰ مرکز حفظ قرآن در اردن
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۴
۵۰ مرکز حفظ قرآن در منطقه «اغوار شمالی» اردن تجهیز و نوسازی شد.
هتک حرمت مسجد شرق فرانسه محکوم شد
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
مرکز نظارت بر اسلام‌هراسی وابسته به دارالافتاء مصر هتک حرمت یک مسجد در شرق فرانسه را که اخیرا صورت گرفت، محکوم کرد.
«آوایس مالک»، از اعضای مرکز اسلامی ساوتون لندن گفت: باز بودن درهای این مرکز به روی پیروان ادیان مختلف و زنان و کودکان بسیار مفید بوده است و آن‌ها با حضور در برنامه‌های تقریب بین ادیان، همواره از مسلمانان حمایت کرده‌اند.
مخالفت با ساخت مجتمع مسکونی مسلمانان در استرالیا
طرح ساخت مجتمع مسکونی ویژه مسلمانان در محوطه کالج بین‌المللی اسلامی استرالیا در شهر «بریزبن» مرکز ایالت «کوئینزلند» به دلیل مخالفت شهروندان از سوی شورای شهر رد شد.
لغو برنامه دین‌ستیز مشهور در شبکه آمریکایی
یک ایستگاه رادیویی در آمریکا که از ریچارد داوکینز دعوت کرده بود برای صحبت در مورد کتاب جدید خود به این شبکه برود، به خاطر توئیت‌های ضداسلامی او این برنامه را لغو کرد.
برگزاری نشست با موضوع اسلام هراسی در ایالت کنتیکت آمریکا
از آنجایی که بسیاری از مردم آمریکا دیدگاه‌ های منفی نسبت به اسلام دارند، ایالت کنتیکت میزبان مباحثی با موضوع اسلام‌ هراسی بود.
موافقت با توسعه مسجد روستایی در انگلیس
شورای شهر «های ویکام» در جنوب شرقی انگلیس با پیشنهاد توسعه مسجد روستای «تاون فیلد هاوس» واقع در جاده «توتریج» موافقت کرد.
اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی نقشه شوم استکبار است
محمدرضا باقری در دیدار با رییس مؤسسه خیریه شاه همدان پاکستان، از اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی، به عنوان سه محور اساسی استکبار جهانی برای به رسیدن به اهداف پلید خود یاد کرد.
محکومیت آتش‌سوزی مسجد «نسفات» در منچستر
عده‌ای از شهروندان، مشاوران و نمایندگانی از جوامع مسیحیان و یهودیان شهر «منچستر» انگلیس در حمایت از مسجد «نسفات» در جاده «درویلزدن» این شهر که دچار آتش‌سوزی عمدی شد، راهپیمایی و این حادثه اسلام‌ستیزانه را محکوم کردند.
آزادی مشروط برای عامل تهدید نمازگزاران مسجد «ارگن» آمریکا
عامل تهدید نمازگزاران مسجد ایالت «ارگن» آمریکا در دادگاه تجدیدنظر شهرستان «لین» به دلیل داشتن مشکلات روانی به سه سال آزادی مشروط محکوم شد.
نا کارآمدی دولت میانمار برای پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان
«یانگی لی»، نماینده سازمان ملل در میانمار تصریح کرد: تلاش حکومت برای پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان ایالت راخین کافی نبوده است.
اقامه نماز صبح فلسطینیان پشت ورودی‌های مسجدالاقصی
همزمان با اعلام روز جمعه خشم در فلسطین و درحالی که تدابیر امنیتی رژیم صهیونیستی پشت دربهای مسجدالاقصی با کار گذاشتن گیت‌های تردد بالا گرفته است، صدها فلسطینی نماز صبح خود را در «باب‌الاسباط» اقامه کردند.
ممنوعیت ورود مردان کمتر از ۵۰ سال به مسجد الاقصی
رژیم صهونیستی از ممنوعیت ورود تمامی مردان مسلمان دارای کمتر از ۵۰ سال به مسجد الاقصی و بخش قدیمی بیت المقدس اشغالی خبر داد.
حمله به زن محجبه در لندن/ عکس مهاجم هزاران بار ریتوییت شد
شهروند مسلمان ساکن لندن با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود‌ از حمله نژادپرستانه علیه خود در ایستگاه متروی این شهر خبر داد و تصویر فرد مهاجمی را که تلاش کرده بود تا حجابش را از سر او بردارد، منتشر کرد.
همایش «نقش زنان در ساخت جامعه از دیدگاه اسلام» در هند
همایش بین‌المللی «نقش زنان در ساخت جامعه انسانی از دیدگاه اسلام» 31 شهریورماه سال جاری در ایالت «کرالا»ی هند برگزار می‌شود.