با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
یک بانوی محجبه کانادایی قصد دارد با اهدای گل به مردم در ایستگاه متروی دانشگاه «آلبرتا» که یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌های حمل و نقل در کانادا محسوب می‌شود، با نفرت و اسلام‌هراسی مقابله کند.
انتقاد فاکس نیوز از متن کتاب درسی درباره مسلمانان
فاکس نیوز در مقاله‌ای به قلم «تاد استارنس»، مفسر و مجری این شبکه تلویزیونی، یکی از کتاب‌های درسی مدارس آمریکا را به خاطر داشتن متنی درباره مسلمانان مورد انتقاد قرار داد.
افزایش گزارش‌ها از حملات اسلام‌ستیزانه در آمریکا
خط تلفن مستقیمی که برای کمک به مسلمانان شمال آمریکا به نام «نصیحت؛ خط مستقیم جوانان مسلمان» راه اندازی شده است، از افزایش بیش از چهار برابری تماس‌ها برای گزارش‌دادن حملات اسلام‌ستیزانه در یک سال گذشته حکایت دارد.
نژادپرستی مدرن، ریشه حملات به مساجد اروپا
حمله به مساجد در اروپا را نباید تنها از دریچه اسلام هراسی نگاه کرد. بلکه باید اسلام هراسی را به عنوان متغیری وابسته در دل کینه توزی نژادپرستانه غرب نسبت به مستعمره های سابق خود دید.
بیلبوردهای اسلامی علیه تبعیض‌نژادی در تگزاس
تشکل اسلامی شمال آمریکا با نصب بیلبوردهایی حاوی پیام «اسلام مساوی با برابری نژادی» در بزرگراه‌های شهرهای «دالاس» و «فورت وورث» تگزاس به معرفی سیمای حقیقی اسلام اقدام کرده است.
مسلمان‌ستیزی رئیس‌جمهور چک
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱
میلوس زمان در سخنرانی به مناسبت کریسمس حملات تروریستی اخیر در خاک اروپا را به خیل مهاجران مسلمانی که از شرایط وخیم کشورهای جنگ‌زده مانند سوریه به اروپا پناه آورده‌اند، نسبت داد!
آتش‌سوزی عمدی در مرکز اسلامی «کبک» کانادا
یک مرکز فرهنگی اسلامی در استان «کِبِک» کانادا به وسیله افراد ناشناس به آتش کشیده شد.
یک کلیسای تاریخی شهر «بریجپورت» در ایالت کنتیکت آمریکا به مسلمانان این منطقه فروخته می‌شود تا به عنوان مسجد و مرکز اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.
تظاهرات ضد اسلام هراسی یهودیان آمریکا در حمایت از مسلمانان
یهودیان آمریکا تظاهراتی را در حمایت از مسلمانان در ۲۵ شهر آمریکا برگزار کردند.
محکومیت جنایات علیه مسلمانان روهینگیا در مالزی
گروهی از مردم مالزی و پناهندگان روهینگیایی با تظاهرات گسترده در شهر «سونگای پتانی» واقع در شمال این کشور، جنایات نیروهای امنیتی میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا را محکوم کردند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هند با اشاره به اینکه خواندن قرآن کریم، عامل مهم ریشه‌کن کردن بسیاری از منکرات اجتماعی است، به ضرورت تدبر در قرآن توصیه کرد.
«نیکولا استورجن»، وزیر اول اسکاتلند ضمن بازدید از مسجد «کلوینگرو» در شهر گلاسگو بر لزوم تنوع فرهنگی و دینی و تفاهم متقابل تأکید کرد.
سپتامبرهای شیراز ، ایران هراسی با چاشنی دروغین یهودستیزی
«سپتامبرهای شیراز» یکی از صدها روایت‌ کلیشه‌ای و سراسر دروغ و فریب از آزار و اذیت یهودیان در دنیا است.
رشد اسلام‌ستیزی در سایه سکوت مقامات فرانسه
برخی از کارشناسان، سکوت مقامات دولتی فرانسه در قبال حمله به مساجد و عبادتگاه‌‌ها را یکی از عوامل گسترش اقدامات اسلام‌ستیزانه در این کشور می‌دانند.
هتک حرمت مرکز اسلامی «مارلبرو» در نیوزیلند
گروهی از اسلام‌ستیزان نیوزیلندی با انداختن لاشه خون‌آلود یک خوک داخل یکی از مراکز اسلامی واقع در منطقه «مارلبرو» این کشور موجب هتک حرمت این مکان شدند.
رومانی انتخاب نخست‌وزیر مسلمان را به تعویق می‌اندازد
رئیس‌جمهور رومانی با تأخیر در تأیید رسمی انتخاب اولین زن مسلمان به عنوان نخست‌وزیر، اعلام کرد که به زمان بیشتری برای انتخاب نخست‌وزیر جدید نیاز دارد.
حامیان تیم‌های معروف «اورتون» و «لیورپول» با قدیمی‌ترین و نخستین مسجد انگلیس جهت کمک به بانک‌های غذایی شهر لیورپول جهت نیازمندان همکاری می‌کنند.
اخراج از جشن کریسمس به خاطر حجاب!
یک بانوی مسلمان محجبه از سالن برگزاری جشن کریسمس در منطقه «رینسی لو» واقع در حومه شهر پاریس، پایتخت فرانسه، اخراج شد.
مجتبی نور، دانشجوی بازرگانی در دانشگاه ایالتی نیومکزیکو آمریکا سهم خود را در تلاش برای زدودن تصورات نادرست در مورد اسلام با اهدای نسخه‌های رایگان قرآن کریم ایفا می‌کند.
اخراج توهین آمیز دو مسافر مسلمان از هواپیمای آمریکایی + فیلم
شرکت هواپیمایی "دلتا ایر لاینز" آمریکا در اقدامی توهین آمیز و موهن علیه مسلمانان، دو مسافر مسلمان را به دلیل اعتراض سایر مسافران به صحبت کردن یکی از آنها به زبان عربی، از هواپیما اخراج کرد.